1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Üstçavuş Çoban ile Uzman Çavuş Kara GATA'ya sevk edildi
Üstçavuş Çoban ile Uzman Çavuş Kara GATA'ya sevk edildi

Üstçavuş Çoban ile Uzman Çavuş Kara GATA'ya sevk edildi

Giresun'da, "Sikorsky" tipi askeri helikopterin düşmesi sonucu yaralanan Jandarma Üstçavuş Çoban ile Jandarma Uzman Çavuş Kara, Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne sevk edildi.

A+A-

Giresun'un Alucra ilçesine bağlı Tohumluk köyü sınırları içinde, "Sikorsky" tipiaskeri helikopterin düşmesi sonucu yaralanan Jandarma Üstçavuş Cemalettin Çoban ile Jandarma Uzman Çavuş Adem Kara, Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne (GATA) sevk edildi.

Vali Hasan Karahan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, helikopterin düşmesi sonucu yaralanan ve Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Çoban ve Kara'nın sağlık durumlarınınhava ambulansıyla nakledilmelerine uygun hale geldiğini belirtti.

Doktorların, yaralıların sevkini uygun bulmaları üzerine, hava ambulansı ile GATA'ya sevklerinin gerçekleştirildiğini ifade eden Karahan, olaya ilişkin Giresun'daki hastanelerde yaralı kalmadığını açıkladı.

Kazada yaralanan ve aynı hastanede tedavi altına alınan, aralarında Giresun Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru'nun da bulunduğu 5 kişi, gece saatlerinde GATA'ya sevk edilmişti.

HABERE YORUM KAT