1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Uzmanlar uyardı: "Spor yaparken sağlığınızdan olmayın"
Uzmanlar uyardı: "Spor yaparken sağlığınızdan olmayın"

Uzmanlar uyardı: "Spor yaparken sağlığınızdan olmayın"

İSTANBUL - Büyükçekmece Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Spor İşleri Müdürlüğü'nün işbirliğiyle düzenlenen "Yetişkinlerde Spor, Beslenme ve Sağlık İlişkisi" adlı seminere katılım yoğun oldu.

A+A-

Büyükçekmece Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Yetişkinlerde Spor, Beslenme ve Sağlık İlişkisi" seminerine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kardiyolog Dr. Metin Mehdi Azarbaz ve Diyetisyen Melisa Gonca Arslan'ın gerçekleştirdiği seminerde sağlık ve spor ilişkisi hakkında önemli bilgiler ile yaşa göre doğru beslenme konuları anlatıldı.

Kardiyalog Dr. Metin Mehdi Azarbaz ve Diyetisyen Melisa Gonca Arslan tarafından seminerde dinleyicilere şu bilgiler aktarıldı: "Her birey spor yapmadan önce bir uzmana danışmalıdır. Sporu insanlar hem sağlık hem de psikoloji açısından da bir ruh sakinleşmesi için yapması lazım. Aynı zamanda her yaş grubunun yeterli ve dengeli beslenerek yaşam kalitesi arttırılmalıdır. Gereksinimler kişiden kişiye değişir. Doğru beslenerek ve düzenli uykuyla beraber kaliteli bir yaşam sürdürülebilir. Uzmanların sesine kulak verin, spor yaparken sağlığınızdan olmayın."

"Sağlık her şeyden önce gelir"

Konuşmacılara verdiği bilgilerden dolayı teşekkür eden ve "Sağlık her şeyden önce gelir" diyen Büyükçekmece Belediye Meclis Üyesi Dr. Önder Yüksel Eryiğit ise, konu sağlık olunca tüm imkanları seferber eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'e katkılarından dolayı teşekkür etti. Etkinliğe katılan Büyükçekmece Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Hakan Durmaz ve Büyükçekmece Spor İşleri Müdürü Namık Yüksel bu tür etkinliklere devam edeceklerini açıkladı.

Uzmanlar uyardı: "Spor yaparken sağlığınızdan olmayın"

HABERE YORUM KAT