1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Vali Canbolat’tan TİMAV’a ziyaret
Vali Canbolat’tan TİMAV’a ziyaret

Vali Canbolat’tan TİMAV’a ziyaret

Konya Valisi Yakup Canbolat, Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV)’nı ziyaret ederek vakıf çalışmaları hakkında bilgi aldı.

A+A-

TİMAV Genel Başkanı Ecevit Öksüz ve yönetim kurulu üyeleri tarafından vakıf genel merkezinde ağırlanan Canbolat, TİMAV’ın faaliyetleri ve projeleri hakkında, vakıf Genel Başkanı Ecevit Öksüz tarafından bilgilendirildi.

TİMAV’ın; özelde İmam Hatipler, genelde ise gençlik adına bilgi, düşünce, strateji ve sosyal politikalar üretmek amacıyla çalışmalarına devam ettiğini vurgulayan TİMAV Genel Başkanı Öksüz, İmam Hatipler’in milletimizin özel değer atfettiği eğitim kurumları olarak ahlaklı, dindar, ümmet ve millet sevgisi ile donanmış nesiller yetiştirmek için var gücüyle çalıştığını ifade etti. Bu amaçla hizmet üreten kurumlar olarak İmam Hatiplerin, yarının Türkiyesi ve hatta geleceğin dünyasının imar ve inşasında büyük görevler üstleneceğini söyledi.

vali-canbolat’tan-timav’a-ziyaret.jpg

Modern dünyada din eğitiminin öneminin giderek arttığını, dünyanın her bölgesinde geleneklerine ve dinine bağlı nesiller yetiştirmek için çeşitli eğitim programları uygulanmaya başlandığını ifade eden Öksüz, Vali Canbolat’a Türkiye’deki din eğitiminin ortaöğretim ve yükseköğretimdeki durumu hakkında da bilgi verdi.

Öksüz, TİMAV’ın din eğitiminin daha sağlıklı bir zeminde gelişmesi ve kalitesinin artması için çalışmalar yaptığını dile getirdi.

Sivil toplum çalışmalarının önemine dikkat çeken Vali Canbolat da, sivil toplum hareketlerinin öneminin giderek arttığını ve geleceğin dünyasını özlenen ve hedeflenen insani değerler çerçevesinde şekillendirmek için sivil topluma büyük görevler düştüğünü ifade etti. TİMAV’ın çalışmalarını dinlemekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Canbolat, TİMAV’a çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diledi.

HABERE YORUM KAT