1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'Vali Coş ile tartışan kadının evine baskın' iddiası yalanlandı
'Vali Coş ile tartışan kadının evine baskın' iddiası yalanlandı

'Vali Coş ile tartışan kadının evine baskın' iddiası yalanlandı

Sakarya Emniyet Müdürlüğünden, ulusal bir gazetede yer alan, "şehit cenazesinde Vali Coş ile tartışan kadının evine polisin baskın yaptığı" iddiasının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

A+A-

Sakarya Emniyet Müdürlüğünden, ulusal bir gazetede yer alan, "şehit cenazesinde Vali Hüseyin Avni Coş ile tartışan kadının evine polisin baskın yaptığı" iddiasının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ulusal bir gazetede "Vali Coş Tartıştı, Polis Evini Bastı" başlığıyla çıkan haberde gerçekle ilgisi olmayan, eksik, yanlış ve yanıltıcı bilgilere yer verildiği belirtildi.

Mardin'in Derik ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca şehit edilen Uzman Çavuş Samet Şare'nin cenaze töreni için 30 Haziran'da Adapazarı ilçesindeki evine gelen Vali Coş ve beraberindeki yetkililerin yolunu kesen kadının, "şehit eşi", yanındaki iki erkek çocuğun da "şehit çocukları" olduğunu, 10 yıl önce şehit düşen eşini unutamadığını söylediği aktarılan açıklamada, bunun üzerine bayramda şehit ailelerine ziyaretler kapsamında bu ailenin de ziyaret edilmesinin kararlaştırıldığı kaydedildi.

Kadının daha sonra görevlilerle yaptığı konuşmada, çelişkili ifadeler kullandığı vurgulanan açıklamada, "Sakarya'da bilinen, tanınan, kayıtlı olan şehit aileleri arasında olmayan, şüpheli tavır ve beyanlarda bulunan bu şahsın kimliğinin belirlenmesi amacıyla yapılan araştırmaya cumhuriyet savcısının talimatları doğrultusunda devam edilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, R.D. olduğu anlaşılan kadının, daha önce 3 kere evlenip boşandığı, eski eşlerinin şehit olmadığı, kendisini "binbaşı" olarak tanıttığı, daha önce hakkında 5 dolandırıcılık ve 2 iftira suçundan adli kovuşturma yapıldığının tespit edildiği bildirildi.

"Adli işlem başlatıldı"

Nöbetçi cumhuriyet savcısının talimatıyla R.D. hakkında "dolandırıcılığa teşebbüs" suçundan adli işlem başlatıldığı vurgulanan açıklamada, bahse konu şahsın şehit eşi olmadığının anlaşılmasından sonraki adli işlemler, yetkili cumhuriyet savcısının talimatları gereğince ifa edildiği kaydedildi.

Açıklamada, haberde iddia edildiği gibi adli işlemler için R.D'yi polis merkezine davet etmek üzere evine giden polis memurunun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve cumhuriyet savcısı hakkında herhangi bir konuşma yapmadığı, haberdeki iddiaların asılsız olduğu belirtildi.

HABERE YORUM KAT