1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali Peynircioğlu’ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
Vali Peynircioğlu’ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Vali Peynircioğlu’ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

A+A-

Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Vali Peynircioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, "Türk Milleti kararlı ve vatansever direnişi ile savaşın kazanılmasında; Vatan, Millet ve Bayrak sevgisinin önemini tüm dünyaya ispatlamış ve bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da örnek olmuştur.'dedi.

Vali Peynircioğlu açıklamasında şunları söyledi; "30 Ağustos 1922; Gazi Mustafa Kemal Paşa Başkomutanlığında istiklal mücadelemiz olan Kurtuluş Savaşı boyunca, milli egemenlik yolunda kazandığımız şanlı zaferin tarihidir. 30 Ağustos Zaferi; ülkemizi bölmek isteyen devletlere karşı zor koşullar altında, tüm imkansızlıklara rağmen milletimizin azmi ile kazanılmış büyük bir destandır. Türk Milleti kararlı ve vatansever direnişi ile savaşın kazanılmasında; Vatan, Millet ve Bayrak sevgisinin önemini tüm dünyaya ispatlamış ve bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da örnek olmuştur.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Anadolu'nun uzun süredir sabırla sürdürdüğü mücadeleyi takdire şayan bir zaferle taçlandırmışlardır. Anadolu'yu ebedi yurdumuz olarak muhafaza etme mücadelemiz bugün de sürmektedir. Ülkemizin varlığına, birliğine ve dirliğine kasteden iç ve dış hiçbir güç bağımsızlığımızın üzerine gölge düşüremeyecektir. Büyük zaferin 94. Yıldönümünü kutluyor, Anadolu'nun düşman işgalinden kurtarılması ve yeni devletimizin kuruluşu sürecinde mücadele veren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşları ve şanlı Bayrağımızın ebediyete kadar dalgalanması için canlarını veren tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum.'diye konuştu.

HABERE YORUM KAT