1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Vali Yavuz, muhtarlarla bir araya geldi
Vali Yavuz, muhtarlarla bir araya geldi

Vali Yavuz, muhtarlarla bir araya geldi

Muş Valisi Seddar Yavuz, köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

A+A-

Muş Valisi Seddar Yavuz, köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Valilik Toplantı Salonu'nda muhtarlarla bir araya gelen Vali Seddar Yavuz, burada yaptığı konuşmada, muhtarlara çocukların geleceği için ileriye yönelik umut taşımayan tartışmalarla enerjilerini boşa harcamamaları konusunda uyardı. Gençlere, çocuklara iyi bir gelecek vaat etmeleri gerektiğini vurgulayan Vali Yavuz, bunun da ancak istihdam ve sanayileşmeyle mümkün olacağını kaydetti. Valilik olarak İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ve Kalkınma Ajansının destekleriyle "Tekstil Kent Projesi'ne başladıklarını aktaran Vali Yavuz, "Sungu beldesinde yola yakın bir yerde inşasına başladığımız projede, daha çok bayanların çalışmasını arzu ediyoruz. Ayrıca 500 kişinin istihdam edileceği Çağrı Merkezi için resmi müracaatı aldık. Yakın bir zamanda sözleşme imzalamayı planlıyoruz. Bunların dışında sizleri bilgilendirmek istediğim bir başka husus da Türkiye'de tek ve yerli olan güneş enerjisi panelleri üreten bir firma, ilimizde yatırım kararı aldı ve onlar da 500 kişiyi istihdam edecekler. Bu projeyi de Organize Sanayi Bölgesinde gerçekleştireceğiz" dedi.

Geçen hafta İstanbul'da yatırımcılar ve sanayicileri bir araya getiren verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerinin altını çizen Yavuz, "İlimizde öncelikli konumuz kamu düzenini ve güvenliğini sağlamaktı, çok şükür bugün bunu sağladık. Şu anda yatırımcımızın karşısına daha özgüvenle çıkabiliyoruz. Onlar da ilimize gelirken tereddüt etmeden gelebiliyorlar. Eğer biz 81. il olmaktan bıktık, 50. veya 40. il olmak istiyoruz ve bu şehrin kaderini değiştireceğiz diyorsanız, ellerinizi kenetleyin, birbirinizi sevin ve destek olun. Bu gerçekleşmeden bu şehirde kalkınma asla olmaz" diye konuştu.

Her muhtarın kendi yerleşim yerinde lider konumda olduğunu belirten Yavuz, şunları kaydetti:

"Şiddeti önermeyen, tavsiye etmeyen ve desteklemeyen tüm görüş ve düşüncelerinize saygımız vardır. Eğer bunu başarabilirsek çok daha iyi duruma geliriz. Hükümetimizce açıklanan ve 23 ili kapsayan Cazibe Merkezleri Yatırım Destekleme Programı oldukça kapsamlı bir programdır. Programda, bu illerde yatırım yapacak kişi veya şirketlere arsa tahsisinden anahtar teslim fabrika yapımına, işletme kredisinden fizibilite desteğine kadar her türlü destek sağlanacaktır."

HABERE YORUM KAT