1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali’den Demirtaş'a GIF'li Cerablus göndermesi
Vali’den Demirtaş'a GIF'li Cerablus göndermesi

Vali’den Demirtaş'a GIF'li Cerablus göndermesi

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin dün sabaha karşı Suriye'de başlattığı 'Fırat Kalkanı' harekatı ile Cerablus'a girişini Twitter hesabından video ile duyurdu. Karaloğlu'nun Demirtaş'a 'makarena'lı Cerablus göndermesi dikkat çekti

A+A-

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'de sahnelenen oyunu bozmak için komşu topraklara operasyon başlattı. F16'lar, özel birlikler, onlarca tank, zırhlı araçlar ve 2 bine yakın Suriyeli muhalif, 'Fırat Kalkanı' adı verilen harekat kapsamında sabaha karşı taarruza geçti. IŞİD'in Münbiç'in ardından Suriye PKK'sına teslim etmeye hazırlandığı Cerablus alındı, sırada Mare Hattı var. Nihai hedef, Suriyeli mültecilerin yerleştirilmesi için Azez-Cerablus arasında düşünülen 'güvenli bölge'nin kontrolünün sağlanması.

TSK'nın Cerablus'a girişini resmi Twitter hesabından paylaşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nun tweeti dikkat çekti. Karaloğlu, 4 kadının 'makarena dansı' yaptığı videoyu, “Cerablus düşmüş! Ozaman kalkın oynayalım" notu ile paylaştı. Karaloğlu'nun 'makarena dansı' yapan kadınların yer aldığı paylaşımı, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın daha önce Twitter'dan yaptığı Membiç paylaşımına yanıt olarak değerlendirildi.Paylaşımının sonuna gülümseyen emotion işareti koyan Vali'nin paylaşımı, çok sayıda beğeni ve retweet aldı.

 

 

Demirtaş'a gönderme yaptı

12 Ağustos'ta HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Membiç'in IŞİD'in elinden alındığı yönündeki haberler üzerine Twitter'dan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na daha önce yaptığı, "PYD'nin Fırat'ın batısına geçmesi durumunda müdahale edileceği" yönündeki açıklamalarını hatırlatmıştı. Anadolu Ajansı'nın geçtiği haberi Twitter üzerinden Davutoğlu'na soran Demirtaş, "Doğru mu bu hocam" ifadelerini kullanmıştı. Davutoğlu'na yönelttiği sorunun ardından bir paylaşımda daha bulunan Demirtaş, paylaştığı video için ise, "Hay Allah doğruymuş! ozaman dans" yazmıştı.

 

 

HABERE YORUM KAT