1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Valls: Fransa'da daha çok saldırıya şahitlik edeceğiz
Valls: Fransa'da daha çok saldırıya şahitlik edeceğiz

Valls: Fransa'da daha çok saldırıya şahitlik edeceğiz

Fransa Başbakanı Valls, "Fransa'da daha çok saldırıya şahitlik edeceğiz. Pek çok masum insan daha hayatını kaybedecek." dedi.

A+A-

Fransa Başbakanı Manuel Valls, France Inter radyosuna yaptığı açıklamada, Fransa'da terör saldırılarını engellemek için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

İstihbarat servislerinin  ile polisin, 2013 yılından beri 15 saldırıyı engellediğini ifade eden Valls, terörist olabileceği düşünülen kişileri sürekli takip ettiklerini kaydetti.

"Masum insanlar hayatını kaybedecek"

İstihbarat servislerinin ve polislerin ihtiyaç duyduğu her türlü imkanı sağlamak zorunda olduklarını dile getiren Valls, "Fransa'da daha çok saldırıya şahitlik edeceğiz. Pek çok masum insan daha hayatını kaybedecek." dedi.

Fransa'da 13 Kasım 2015'te 130 kişinin ölümüne neden olan ve DAEŞ'in üstlendiği terör saldırılarının ardından ilan edilen olağanüstü hal çerçevesinde güvenlik güçlerine geniş yetkiler tanınırken, güvenlik güçleri kendilerine de yönelen saldırılar nedeniyle yetkililerinin arttırılmasını talep ediyor.

Fransa’nın başkenti Paris’te bir polis memuru ve eşinin önceki gün terör saldırısı sonucu hayatlarını kaybetmesinin ardından polislere sürekli silah taşıma hakkı verilmişti.

HABERE YORUM KAT