1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van'da FETÖ'cü darbe girişimine STK'lardan ortak tepki
Van'da FETÖ'cü darbe girişimine STK'lardan ortak tepki

Van'da FETÖ'cü darbe girişimine STK'lardan ortak tepki

Van'da 58 sivil toplum örgütü temsilcileri bir araya gelerek, FETÖ darbe girişimini protesto etti.

A+A-

Van'da 58 sivil toplum örgütü temsilcileri bir araya gelerek, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini protesto etti.

Kurtuluş Parkı'ndaki 120 Vanlı Kahraman Çocuk Anıtı önünde toplanan 58 sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin aralarında bulunduğu binlerce kişi, ellerinde bayraklarla, "Recep Tayyip Erdoğan", "Darbeye karşı omuz omuza", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", ''Darbeye hayır" ve ''Vanlılar burada darbeciler nerede'' şeklinde slogan atarak, yürüyüşe geçti.

Kazım Karabekir Caddesi üzerinden, Cumhuriyet Caddesi'ne çıkan kalabalık, buradan da Beşyol Meydanı'na yürüdü.

Vatandaşların Türk bayraklarıyla süslenmiş araçlarıyla korna çalarak destek verdiği kalabalık, FETÖ darbe girişimine karşı demokrasi nöbetini sürdürüyor.

Alanda toplanan vatandaşlara seslenen Van Vali Yardımcısı Atif Çiçekli, milletin arasına fitne tohumları ekmeye çalışan, ayrımcılık yapmaya çalışan nice güruh ve gruplar gördüklerini belirterek, Türk halkının devletine, milletine ve geleceğine sahip çıktığını ifade etti.

Van halkının Anadolu'nun diğer şehirlerinde olduğu gibi Türk bayraklarıyla meydanları doldurduğunu vurgulayan Çiçekli, "Sizler bu güzel birlik ve beraberliği gösterdiğiniz sürece, Fetullahçı Terör Örgütü, PKK terör örgütü, diğer terör örgütleri ve bize dost görünüp aramıza fesat karıştırmaya çalışan devletler amaçlarına ulaşamayacaktır. Bu birlik ve beraberlik muasır medeniyetler seviyesine ulaşmada en büyük gücümüz olacaktır. Allah sizlerden razı oldun." dedi.

AK Parti İl Başkanı Zahir Soğanda ise halkın bayrağına sahip çıktığını, gösterilen birlik ve beraberliğin tüm milletlere örnek olduğunu belirtti.

Van halkının sivil toplum örgütleriyle kenetlenerek, demokrasiye sahip çıktığını anlatan Soğanda, "Halk alanlara inerek bu darbecilere dur dedi. Bugün beş gündür demokrasi nöbetindeyiz. Burada halk, iradesine ve cumhurbaşkanına sahip çıktı. Halkın vergileriyle alınan silahların halka karşı kullanan darbecilere halk iyi bir ders verdi. Allah bu birlik ve beraberliğimizi bozamasın." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT