1. HABERLER

  2. KÜLTÜR SANAT

  3. Van'dan İzmir'e "iyilik" için koştu
Van'dan İzmir'e "iyilik" için koştu

Van'dan İzmir'e "iyilik" için koştu

İzmirli Rıza Martaş, 1 Eylül Dünya Barış Günü'nde Van'dan başladığı koşusunu Konak Meydanı'nda tamamladı- Rıza Martaş: "İnanıyorum ki dünyayı gerçekten iyilik kurtaracak"

A+A-

İZMİR (AA) - İzmirli Rıza Martaş, 1 Eylül Dünya Barış Günü'nde "iyilik köprüsü" kurmak amacıyla Van'dan başladığı koşusunu Konak Meydanı'nda tamamladı.

Rıza Mertaş, Konak Meydanı'ndaki Saat Kulesi önünde kızı Su ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Mertaş, Türkiye'nin kenetlenmeye çok ihtiyacı olduğu için 1 Eylül Dünya Barış Günü'nde Van'dan başladığı koşusunda, günde yaklaşık 42 kilometre yol aldığını söyledi.

Türkiye'nin 16 farklı şehrinden geçtiğini kaydeden Mertaş, şöyle konuştu:

"Toplam 1830 kilometre koşarak, 29 Ekim'de Cumhuriyet Bayramı'nda, bayram şenliğinde İzmir'de olmaktan gurur duyuyorum. Koşum çok değerliydi. En güzel günüm 11 Ekim'de Dünya Kız Çocukları Günü'nde Anıtkabir'de Atamın huzurunda bu koşuyu armağan ettim. Çok mutluyum, gururluyum. İnanıyorum ki dünyayı gerçekten iyilik kurtaracak. Hayat bazen kafanıza tuğla ile vurabilir ama hayallerinizden vazgeçmeyin. Ben hayallerimden vazgeçmedim."

Mertaş'ın kızı Su ise babasının bütün hayallerini başarabileceğine inandığını belirterek, babasını çok özlediğini söyledi.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT