1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vatandaşlar meydanları boş bırakmıyor
Vatandaşlar meydanları boş bırakmıyor

Vatandaşlar meydanları boş bırakmıyor

Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimine karşı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısıyla ilk günden bu yana meydanları boş bırakmayan vatandaşlar Türkiye'nin 81 kentinde demokrasi nöbetini sürdürüyor.

A+A-

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla ilk günden bu yana meydanları boş bırakmayan vatandaşlar Türkiye'nin 81 kentinde demokrasi nöbetini sürdürüyor. 

Amasya

Amasya'da vatandaşlar FETÖ'nün darbe girişimine karşı "demokrasi nöbetine" devam ediyor.

Yavuz Selim Meydanı'nda toplanan vatandaşlara, Amasya'da yaşayan Iraklı sığınmacılar da destek verdi. Ellerinde Türk bayraklarıyla meydana gelen sığınmacılar, Türkiye'deki demokrasi nöbetine destek verdiklerini ifade etti. 

Iraklı mülteci Ömer Casim, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ailesiyle beraber demokrasi nöbetinde olduklarını söyledi. 

Adana

Adana'da, çok sayıda sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu "Adana Milli İradeye Saygı Platformu" tarafından düzenlenen "Demokrasi ve Milli İradeye Saygı Mitingi" devam ediyor. 

Uğur Mumcu Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, Türk bayraklarıyla Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini protesto etti.

Trabzon

Trabzon'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki amacıyla tüm siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla "Milli İradeye ve Demokrasiye Sahip Çıkma Yürüyüşü" organize edildi.

Milli İrade ve Demokrasi Platformu tarafından Cumhuriyet Caddesi'nde düzenlenen ve ellerinde Türk bayrakları bulunan vatandaşların darbe aleyhine sloganlar attıkları yürüyüş, Atatürk Alanı'ndaki Meydan Parkı'nda tamamlandı.

Eskişehir 

Eskişehir'de, vatandaşlar Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepkilerini sürdürüyor. 

Vilayet Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla FETÖ'nün darbe girişimini protesto etti. 

İzmir

Konak Meydanı'nda toplanan İzmirliler, Türkçe pankartların yanı sıra İngilizce pankartlar da açarak, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini protesto etti.

İzmir Valiliği önünde kurulan platformun önünde toplanan vatandaşlar, Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterlerini taşıyarak, darbe girişimine tepki gösterdi.

Çocukların da ellerinde bayraklarla katıldığı protesto sırasında, "Recep Tayyip Erdoğan", "Dik dur eğilme, bu millet seninle", "FETO'ya idam" sloganları atıldı. 

FETÖ'nün darbe girişiminde şehit edilenler için duaların okunduğu gösteride mehteran takımı da sahne aldı. 

Çanakkale

Çanakkale İskele Meydanı'nda toplanan halk, darbe girişimine tepki göstererek, ellerindeki Türk bayraklarıyla slogan attı.

Bu arada, vatandaşlara ay yıldızlı tişörtler dağıtıldı.

Balıkesir 

Balıkesir Valiliği önünde toplanan vatandaşlar ise saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı'nı okudu. 

Etkinliğe katılan Gökmen Karadağ, AA muhabirine meydanda yaptığı açıklamada, meydanlara sahip çıkmaya devam ettiklerini belirtti.

Yalova

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine "demokrasi nöbeti" tutmak için Cumhuriyet Meydanı'na toplanan vatandaşlar ellerindeki Türk bayraklarıyla darbe girişiminde bulunanlar aleyhinde slogan attı. 

Vatandaşlar, dev ekranda, televizyon kanallarından gündemi takip etti ve haber bültenlerini izledi.

Bursa

Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren vatandaşların "demokrasi nöbeti" devam ediyor. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine kentin çeşitli noktalarından araçlarla ve yaya olarak AK Parti İl Başkanlığının da bulunduğu Fomara Meydanı'na akın eden binlerce kişi, ellerindeki Türk bayraklarıyla sloganlar atıp, tepkilerini dile getirdi. Bazı vatandaşlar da Türkçe ve yabancı dillerde dövizler taşıyarak darbe girişimini protesto etti.

Demokrasi nöbetine katılan 93 yaşındaki Salih Berlik ise Kore gazisi olduğunu belirterek, demokrasiye, vatana ve millete sahip çıkmak için bu meydana geldiğini söyledi. 

HABERE YORUM KAT