1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ve İsmail Köybaşı imzayı attı
Ve İsmail Köybaşı imzayı attı

Ve İsmail Köybaşı imzayı attı

İmza töreninde konuşan İsmail Köybaşı, "Çok mutlu ve gururluyum" dedi.

A+A-

Fenerbahçe, transferi için anlaşmaya vardığı İsmail Köybaşı ile sözleşme imzaladı.

Ülker Stadı'nda düzenlenen imza töreninde konuşan İsmail Köybaşı, "Çok mutlu ve gururluyum" dedi. Deneyimli sol bek, Beşiktaş'ın şampiyonluk kutlaması sırasında çekilen görüntülerle ilgili özür diledi.

İmza törenine katılan Mahmut Uslu ise milli oyuncunun transferinin son iki-üç günlük bir olay olduğunu kaydetti. Uslu, "İsmail'in İspanyol takımıyla anlaştığını düşünüyorduk. 2-3 gün içinde olan bir konu. Yönetim Kurulu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Türkiye'nin en önemli sol bekini kulübümüze ve taraftarımıza kazandırdı" diye konuştu.

İşte İsmail Köybaşı'nın imza töreninde söyledikleri...

"Profesyonel futbol hayatımın ikinci yarısına doğru ilerliyorum. Düşüncem kariyerimi en verimli şekilde ve doğru yerde sürdürmek idi. Bir karar verdim. Beni heyecanlandıran, sahiplenmeye hazır hissettiğim Fenerbahçe Kulübü oldu. Burada olduğum için mutluyum ve gururluyum.

Vitor Pereria'nın yeni taktiği

- 3-5-2 hocamızın uygulamak istediği taktiktir. Bizler bu taktiğe uygulaması gereken kişileriz. 3-5-2 sisteminde daha hücumsal, benim futbol anlayışıma daha uygun bir sistem diye düşünüyorum. Kimsenin şüphesi olmasın 3-5-2 de olsa 4-4-2 de olsa sahada herşeyini koyan İsmail Köybaşı görecek herkes.

Beşiktaş'ın şampiyonluk kutlamasındaki görüntüler...

- Bizler profesyonel futbolcular olarak bu durumlara alet olunmaması gerekir. Şampiyonluk kutlamasıydı, benim de olduğum ortamda bir tezahürat söylendi. İstemediğim şekilde bu görüntüde olduğum için üzüntülüyüm. Benimmkarakterimi bilen, neyi ne niyetle yaptığımı bilir. İçimde hiçbir kötülük olmaz. Fenerbahçeli arkadaşlar da bunu bilir. Böyle durumlara fazla düşmemek gerekir. Bunun için özür diliyorum. Bundan sıbra Fenerbahçe forması için mücadele edeceğim. Taraftarlara yaşatacağım güzelliklerle beni anmalarını rica ediyorum."

"Hasan Ali arkadaşım"

Hasan Ali sevdiğim bir arkadaşım, kardeşim. Gereken rekabeti göstereceğiz.

- Sezon sonunda gerçekleşmiş bir transfer olayı yok. Beni tanıyan herkes karakterimi bilir. Hiçbir zaman paraya önem veren bir insan değilim. Futbol tutkumun paralelinde gelişen bir olaydı. Bir karar aldım ve bunun doğru olduğunu düşünüyorum. 

"Beşiktaş'a teşekkür ediyorum...Yeni bir sayfa açtım Fenerbahçe için"

-  7 sezonda geçirdiğim her bir an için Beşiktaş yönetimine, taraftarına, herkese teşekkür ediyorum Yeni bir sayfa açtım Fenerbahçe için. Herkes hakkını helal etsin.

Mahmut Uslu: Batur bizim kardeşimiz. İsmail'in İspanyol takımıyla anlaştığını düşünüyorduk. 2-3 gün içinde olan bir konu. Yönetim Kurulu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Türkiye'nin en önemli sol bekini kulübümüze ve taraftarımıza kazandırdı.

HABERE YORUM KAT