1. YAZARLAR

  2. Macit Uluçamlıbel

  3. VESAYET OUT EGEMENLİK İN
Macit Uluçamlıbel

Macit Uluçamlıbel

Yazarın Tüm Yazıları >

VESAYET OUT EGEMENLİK İN

A+A-

Hayırlı olsun. Yeni bir döneme hep beraber merhaba dedik.

Vesayetler altında ezilen millet egemenliğini korumak için tek tek zincirleri kırdığı dönemlere şahitlik ediyoruz. Yeni dönemde bürokratik oyalanmaların son bulacak, halka hizmet daha hızlı yürüyecek ve  en önemlisi de bu hizmetlerin başında  olan bakanların bu işlerle ilgili liyakat sahibi olmaları.

Eğitimin başına eğitimden anlayan hem öğretmen, hem öğretmen yetiştiren bir hoca, hem okulları olan bir yönetici geçiyor. Prof. Dr. Ziya Selçuk’un Milli Eğitim Bakanlığında güzel işler yapacağına inanıyorum.

Sağlığın başına ise Konyalı bir hemşehrimiz geldi. Dr. Fahrettin Koca sadece bir Doktor değil. Türkiye’nin önde gelen sağlık kuruluşlarından birinin kurucusu.  Sağlıkla ilgili yapılanlara yenilerinin ekleneceğine eminim en isabetli isimlerden biri Fahrettin Koca.

Konya bu kabinede iki isimle temsil edilecek, bu isimlerden biri de Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum.

Yeni dönem Konya’mız için de hayırlı olur inşallah. Vekillerimizle, Belediye Başkanlarımızla, il ve ilçe yöneticilerimizle el ele Bakanlarımızın Konya için ellerinden geleni yapacağına inanıyorum.

…..

15 Temmuz yaklaşıyor… 15 Temmuz’da tarihe gömmek istedikleri ‘zihniyet’ 15 Temmuz’un yıldönümünde ülkenin sırtındaki kamburları atarak daha dik daha güçlü bir şekilde iktidara geldi. Darbeci zihniyetin sarılıp sarmalandığı vesayet rejimini hücre hücre yıktı.

O’cu, bu’cu, şu’cu olanların halkın menfaatlerinin karşısında, kendi egemenlikleri için nasıl birleştiklerini gördük. Halka rağmen özellikle de Hakka rağmen iktidar olunamayacağını öğrendiler. Haklılığın ve kararlılığın gücü yendiğini 15 Temmuz hepimize öğretti.

…..

Çorlu’da gerçekleşen kaza da hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Kazayla ilgili haberleri izlerken hafif yarakanan bazı vatandaşların trenin hızlandığından bahsetmesi garibime gitti. Röportaj yapılan vatandaş ‘Tren öyle hızlandı ki eyvah kesin devriliriz dedim.’’ Diyor du… Bu tren yüksek hızlı tren değil… Neden bu kadar hızlan mış?

Millet olarak biraz paranoyaklaştık belki ama bu ülkede olmaz demediğimiz ne varsa başımıza geldi… Yok artık diye başlayan tepkiler vermeye alıştık… Malum ne alfabede harf bitiyor ne harfleri bir araya getirip örgüt kuran teröristler bitiyor… PKK’sı bir taraftan FETÖ’sü başka taraftan DHKPC’si,  DEAŞ’ı derken en ufak şeyden bile huylanır olduk. İyi araştırılması lazım…

…..

Sözün özü: ‘‘Cahille sohbet etmek güçtür bilene, çünkü cahil ne gelirse söyler diline.’’  Hz. Mevlana

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT