1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Veyis Dede ve Gürcü Nine de 'demokrasi nöbeti'nde
Veyis Dede ve Gürcü Nine de 'demokrasi nöbeti'nde

Veyis Dede ve Gürcü Nine de 'demokrasi nöbeti'nde

Kıbrıs Gazisi Veyis Kalkan ile 78 yaşındaki Gürcü Turna, Sivas'ta FETÖ'nün darbe girişimine karşı başlatılan "demokrasi nöbeti"ne her akşam katılıyor.

A+A-

Kıbrıs Gazisi Veyis Kalkan Sivas'ta, Gürcü Turna ise Şarkışla ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı "demokrasi nöbetlerini" sürdürüyor.

Türk bayrağıyla süslediği ATV motoruyla her akşam Cumhuriyet Meydanı'na gelen 63 yaşındaki Kalkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, demokrasi nöbetine destek vermek için halkın arasında yer aldığını söyledi.

"Düşman olsa bu kadarını yapamazdı"

Darbe girişiminin ilk günü Cumhuriyet Meydanı'na geldiğini anlatan Kalkan, "Ezanlar okundu, valimiz ve komutanımız konuşma yaptı. Ben böyle bir darbe girişimi görmedim. Düşman olsa böyle atış yapmazdı, bu kadar zayiat vermezdik. Kendi vatandaşımız, kendi toprağında yaşayan subayımız bize düşmanlık yapıyor. Düşman olsa bize bu kadarını yapmazdı." diye konuştu.

Darbe girişiminin etkilerinin en çok Ankara ve İstanbul'da olduğuna değinen Kıbrıs Gazisi Kalkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelecek ikinci talimata kadar vatandaşları meydanları boş bırakmamaya davet etti.

Gürcü nine Erdoğan için şiir yazdı

Şarkışla ilçesinde yaşayan 78 yaşındaki Gürcü Turna da Şarkışla ilçesi Gülsu Meydanı'nda elinde Türk bayrağı ile FETÖ'nün darbe girişimine karşı tutulan nöbete katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok sevdiğini söyleyen Turna, Erdoğan'a sevgisini yazdığı şu şiiri okuyarak dile getirdi:

"Harp oluyor diyorlar acep essah mı ola

Ben Allah'a yalvardım yardımı olur sana

Yaşlı olmasaydım varırdım yanına

Başbakan da aylık bağlamış bana

Yaşlıyım alamam, kalsın vatana."

HABERE YORUM KAT