1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Viyana'da ahlaksız 'Türkiye' yazısı!
Viyana'da ahlaksız 'Türkiye' yazısı!

Viyana'da ahlaksız 'Türkiye' yazısı!

Türkiye'yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan "Türkiye tatiline gitmeyin​" afişlerinin yer aldığı Viyana Havalimanı, bu kez daha büyük bir rezilliğe sahne oldu.

A+A-

Havalimanının panolarında, "Türkiye'de 15 yaşından küçük çocuklarla cinsel ilişkiye izin veriliyor" yalanının yer aldığı ahlaksız bir haber yayınlandı. Türkiye Dışişleri Bakanlığı'nın tepkisi ve girişimleri üzerine terbiyesiz yazı havalimanından kaldırıldı.

Avusturya'nın başkenti Viyana'daki Schwechat Uluslararası Havalimanı yeni bir skandala daha sahne oldu.
Darbe kalkışmasını protesto eden vatandaşların evlerine Türk bayrağı asmasını yasaklayan Avusturya'nın, Viyana Havalimanı'nda Türkiye'yi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan, "Türkiye tatili ile sadece Erdoğan'ı destekliyorsunuz, gitmeyin" ifadelerinin yer aldığı yazılar yayınlanmıştı.
Aynı havalimanı bu kez çok daha çirkin bir provokasyonla gündeme geldi.
Avusturya medyasında çıkan, "Türkiye'de 15 yaşından küçük çocuklarla cinsel ilişkiye izin veriliyor" şeklindeki ahlaksız haber, Viyana Havalimanı'ndaki panolarda yayınlandı.

İşte terbiyesiz ifadelerin yer aldığı o afiş:

Bakanlık devreye girdi, ahlaksız yazı kaldırıldı

Viyana Havalimanı'nda ahlaksız haber üzerine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu konuya müdahale etti. Avusturya'daki Türk Büyükelçiliği afişin kaldırılması için gerekli girişimleri başlattı.
Türkiye Dışişleri Bakanlığı'nın tepkisi ve girişimleri üzerine o yazılar kaldırıldı.

Avusturya Maslahatgüzarı Dışişleri'ne çağrıldı

Öte yandan, havalimanındaki ikinci skandal sonrası Avusturya Maslahatgüzarı, Dışişleri Bakanlığı'na çağrılarak Türkiye'nin tepkisi dile getirildi.


 

HABERE YORUM KAT