1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Vural: Anayasa Mahkemesine başvuru yargıdan kaçmak için arayış
Vural: Anayasa Mahkemesine başvuru yargıdan kaçmak için arayış

Vural: Anayasa Mahkemesine başvuru yargıdan kaçmak için arayış

MHP Grup Başkanvekili Vural, dokunulmazlıkların kaldırılması için Anayasa Mahkemesine başvurularla ilgili olarak "Yargıdan kaçmak için bir arayış içinde olduklarını ortaya koyuyorlar." dedi.

A+A-

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin "Suriye'de Amerikan askerlerinin YPG armalı üniforma giymelerine" ilişkin sorusu üzerine Vural, "Bunu çok vahim görüyorum. PYD ve YPG, PKK'nın türevleridir ve Türkiye tarafından terör örgütü ilan edilmiştir. Bu coğrafyada, bu örgütlerin terör konusunda ne kadar aktif oldukları açık ve nettir. ABD askerlerinin bir terör örgütü armasıyla orada bulunması kabul edilebilecek bir konu değildir." diye konuştu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun konuya ilişkin "ikiyüzlülük" açıklaması yaptığını anımsatan Vural, "Bu konu 'ikiyüzlülük' diyerek hafife alınmaktadır. Hani ABD bizi PYD, YPG konusunda anlamıştı. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlet ama bu caydırıcılık kullanılamıyor. Bu oyunu bozabilmek için hükümet irade ortaya koymalıdır." değerlendirmesinde bulundu.

Dokunulmazlıkların kaldırılması 

HDP ve CHP'den dokunulmazlıklarla ilgili Anayasa Mahkemesine başvuruların yapıldığının anımsatılması üzerine Vural, bu konuda yapılabilecek bir şey bulunmadığı kanaatinde olduğunu söyledi.

Vural, "Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? 80 milletvekili ile 'dokunulmazlığımızı kaldırın' diye başvuranlar şimdi bunun iptal edilmesini istiyor. Teröre arka çıkan, üye olan herkes bu hesabı verecektir. Adalete teslim olmaktan başka çare yoktur. Anayasa Mahkemesine başvurularla, yargıdan kaçmak için bir arayış içinde olduklarını ortaya koyuyorlar." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT