1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Vuslatın 743’üncü yılına özel program
Vuslatın 743’üncü yılına özel program

Vuslatın 743’üncü yılına özel program

Mevlana'yı Anma Haftası dolayısıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi, Aralık ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında "Mevlana'yı Anma Özel Programı" düzenledi.

A+A-

Mevlana'nın vuslata erişinin 743'ncü yılı etkinlikleri kapsamında Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından özel anma programı düzenlendi. Kültür Sitesi Lale Salonu'nda düzenlenen programa Manisa Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ergün Aksoy, Yunusemre Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Köroğlu ve davetliler katıldı. Programda ilk olarak devlet sanatçısı Mehmet Emin Kabakçı sahne aldı. Sanatçı Türk Tasavvuf Musikisi solo konseriyle konukları adeta mest etti. Kabakçı'nın ardından Aylin Gonca Özçakıl, "Herşey Aşk İle" beyiti ve "Şems ile Mevlana" düetini seslendirdi. Sema programı ve Kuran-ı Kerim okunması ile Mevlana'yı anma özel programı son buldu. Konya Mevlana Sema Grubu'nun yaklaşık 1 buçuk saat süren gösterisinde konuklar adeta mest oldu.

Programın ardından Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, konuklara Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün selamlarını iletti. Bu güzel programı hazırladıkları için Konya Mevlana Sema Grubu'na teşekkür eden Ustamehmetoğlu, ekibe çiçek takdiminde bulundu.

Vuslatın 743’üncü yılına özel program

HABERE YORUM KAT