1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ BİLİM

  3. WhatsApp güncellendi
WhatsApp güncellendi

WhatsApp güncellendi

iOS ve Android platformlarında yapılan yeni güncellemeyle, reddedilen WhatsApp aramalarından sonra 'Sesli Mesaj' bırakma ekranı geliyor. Böylece acil durumlarda irtibat sağlamak için tıpkı telefon aramalarında olduğu gibi sesli mesaj bırakılabilecek.

A+A-

Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma platformu WhatsApp'a yeni güncelleme geldi. iOS kullanıcıları için gelen 2.16.9 güncellemesinin boyutu 74,6 MB. Söz konusu güncelleme geçtiğimiz günlerde Android kullanıcıları için de yayınlanmıştı.

Yeni güncelleme bazı performans iyileştirmeleri ve sesli mesaj bırakma özelliği içeriyor. Yani artık WhatsApp araması yaptığınız bir kişi sizi meşgule attığında, tıpkı telefon aramasında olduğu gibi sesli mesaj bırakabiliyorsunuz. Bu mesaj, WhatsApp iletisi olarak karşı tarafa iletiliyor.

guncellendi.png

Esasen WhatsApp kullanıcıları çok daha büyük yenilikler bekliyor. Bildiğimiz üzere yakın zaman önce WhatsApp'a görüntülü konuşma, GIF gönderme gibi özelliklerin geleceği söylenmişti. Bu özellikler, beta sürümü kullanan bazı kullanıcılar tarafından hali hazırda test ediliyor. Fakat nihai aşamaya gelmediği için henüz 1 milyarı aşkın kullanıcıyla paylaşılmadı.

Hatırladığımız üzere son güncellemeyle birlikte iOS kullanıcılarının WhatsApp'tan gönderdiği tek emojiler büyük görünüyordu. Söz konusu bu güncelleme henüz Android'e gelmedi. Yani Android kullanıcıların WhatsApp'tan gönderdiği emojilerin hepsi hala eskisi gibi küçük görünüyor.

HABERE YORUM KAT