1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. "Yaşlılar için hayatı daha kolay ve yaşanılır kılmalıyız"
"Yaşlılar için hayatı daha kolay ve yaşanılır kılmalıyız"

"Yaşlılar için hayatı daha kolay ve yaşanılır kılmalıyız"

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Yaşlılarımız, toplumumuzun en önemli ve vazgeçemeyeceğimiz parçalarıdır. Hayatı onlar için daha kolay ve yaşanılır kılmalıyız" dedi.

A+A-

Başkan Çelikcan, "Belediyeniz Yanınızda" projesi ile ev ziyaretleri kapsamında 96 yaşındaki Fatma Kallıkçı'yı Selahattin Eyyubi Mahallesi'ndeki evinde ziyaret etti. Çelikcan Fatma ninenin elini öptü, hayır duasını aldı. Fatma nineye ziyarete geldiğini gören komşuların da yoğun ilgi gösterdiği buluşmada Başkan Çelikcan, mahalle sakinleri ile de sohbet etti, sorunlarını dinledi. Vatandaşların talepleri ilgili belediye birimlerine talimat verdi.

Yaşlıların toplumun en önemli ve vazgeçilmez parçaları olduğunu belirten Çelikcan, "Fatma ninemizi evinde ziyaret ettik, hayır duasını aldık. Hayatı onlar için daha kolay ve yaşanılır kılmalıyız. Belediyemizin bu amaçla hayata geçirdiği "Belediyeniz Yanınızda" projemiz ilçemizdeki yaşlının, düşkünün, kimsesizin yanında oluyor. Özel donanımlı mobil bir araçla yola çıkan ekiplerimiz önceden tespit edilen, gelen istek ve talepler doğrultusunda yaşlı ve kimsesizlere sağlık, kuaför ve kişisel bakımlarında düzenli olarak hizmet veriyor. Bu proje ile ev ortamında yaşlıları desteklemek ve onların toplumdan soyutlanmadan yaşamına devam etmesi amaçlıyoruz" diye konuştu.

"Yaşlılar için hayatı daha kolay ve yaşanılır kılmalıyız"

HABERE YORUM KAT