1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yavuz Bingöl: Bu ülkenin başını yalnız bırakmamak gerek
Yavuz Bingöl: Bu ülkenin başını yalnız bırakmamak gerek

Yavuz Bingöl: Bu ülkenin başını yalnız bırakmamak gerek

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Öğretmenler Günü özel gecesinde Yavuz Bingöl sahne aldı. Bingöl, "Bu ülkenin başını yalnız bırakmamak gerek, gün birlik olma günüdür" dedi.

A+A-

Antalya'nın Serik Belediyesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Öğretmenler Günü özel gecesinde Yavuz Bingöl sahne aldı. Belek turizm bölgesindeki bir otelde düzenlenen konserde Yavuz Bingöl söylediği şarkılarla yaklaşık 2 bin 500 öğretmen ve ailelerine muhteşem bir gece yaşattı.

"Gün birlik olma günüdür"
Başkan Çalık'a öğretmenlerle buluşturduğu için teşekkür eden Sanatçı Yavuz Bingöl, "Öncelikle böyle bir gece tertip etmeniz ve bizleri de davet ederek öğretmenlerimizle buluşmamıza vesile olmanızdan dolayı size çok teşekkür ediyorum. Bir öğretmen çocuğu olarak bu gece benim için de oldukça önem arz ediyor. Öğretmenlerimiz bir toplumun mimarlarıdır, bu yüzden öğretmenlik kutsal bir meslektir. İçinden geçtiğimiz bu zor günlerde birlik olma vaktidir. Ben siyaset yapmıyorum. Hangi düşüncede olursak olalım hepimizin ortak paydası vatanımız, ülkemiz. Özellikle 15 Temmuzdan sonra çok önemli günler yaşadık. Bu yüzden gün birlik olma günüdür. Sayın başkanımı da tebrik ediyorum böyle bir birlik oluşturarak bu özel gecede bir araya gelmek oldukça önemli. 7 düvelle kavga ediyoruz ama ülkemize, ülkemizin cumhurbaşkanına, tüm siyasilere sahip çıkmamız gerek. Bu ülkenin başını yalnız bırakmamak gerek, sahip çıkmak gerek" dedi.

"Anadolu ve Türküler bize çok şeyler öğretti"
Çocukluğundaki bir anısını da anlatan Bingöl, "Çocukluğumda Ermeni bir komşumuz vardı. Bana 'Sarı Gelin' türküsünü öğretmişti. Makarnayı çok severdim, eşi de beni çağırır makarna vereceğim diyerek bu türküyü söylememi isterdi. Ben de söylemezdim. Elinde makarna ile gelirdi ben de söylerdim sonra da makarnayı verirdi. Anadolu ve Türküler bize çok şeyler öğretti"ifadelerini kaydetti.

Başkan Çalık, konserden dolayı sanatçı Yavuz Bingöl'e albümlerinin isimlerinden oluşturulmuş bir mektup ile teşekkür plaketi ve el yapımı Serik Çakısı takdim etti. Bingöl mektup okunurken duygulu anlar yaşadı.

HABERE YORUM KAT