1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yaylı yatakları kutuya sığdırdı 40 ülkeye satıyor
Yaylı yatakları kutuya sığdırdı 40 ülkeye satıyor

Yaylı yatakları kutuya sığdırdı 40 ülkeye satıyor

İnegöl'de faaliyet gösteren bir yatak firması, standart 160 santimetre eninde 200 santimetre boyundaki bir yatağı, 35 santimetre genişliğinde ve 170 santimetre uzunluğunda kutu içine sığdırarak yurt dışına pazarlıyor.

A+A-

Bursa'nın İnegöl ilçesinde faaliyet gösteren bir yatak firması, tek ve çift kişilik yatakları, geliştirdiği yöntemle kutulayarak 40 ülkeye ihraç ediyor.

Firmanın satış ve pazarlama müdürü Evrim Bektaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2010'da İnegöl'de kurdukları fabrikada yatak ürettiklerini söyledi.

En kaliteli ham maddeleri kullanarak üretim yaptıklarını belirten Bektaş, ürünlerinde insan sağlığına zararlı hiçbir materyal bulunmadığını aktardı.

Tek ve çift kişilik yaylı yatakların daha kolay ve az maliyetle taşınmasını sağlamak amacıyla kutulama sistemi geliştirdiklerini anlatan Bektaş, tek kişilik 90'a 190 santimetre boyutlarındaki yatağı 106x35x35 santimetre ebadında bir kutuya, çift kişilik 160'a 200 santimetre boyutlarındaki yatağı ise 170x35x35 santimetre ebadında koliye sığdıran ve Türkiye'de bu sistemin patentini alan tek üretici firma olduklarını belirtti.

Bektaş, yatakların özel vakumlama sistemi ve sıkıştırma yöntemiyle fabrikada kutulara sığacak şekle getirildiğini belirterek, "Yatak kutulandığı zaman hiçbir sıkıntı olmuyor. Şu anda yataklarımız sadece fabrikamızda kutulanabiliyor. Kutusundan çıkarılarak açılan yatak bir daha kutu içine girmiyor. Sattığımız yatakları müşterilerimizin de evlerinde kutulayabilmesine yönelik çalışmalar yapıyoruz." dedi.

Visco ve yaylı grubundaki bütün yatakları kutulu şekilde müşterilere sunduklarını dile getiren Bektaş, şöyle devam etti:

"Standart 160 santimetre eninde 200 santimetre boyundaki bir yatağı, 35 santimetre genişliğinde ve 170 santimetre uzunluğunda kutuya rulo şeklinde koyarak satışını yapıyoruz. Bu Türkiye'de ilk ve tek. Bütün yataklarımızda böyle bir teknoloji geliştirdik. TÜBİTAK'tan bununla ilgili teşvik aldık. Bütün yataklarımız 10 yıl garantili. Garantiyi yatağın sadece yay sistemine ve süngerine vermiyoruz. Her şeyine 10 yıl garanti veriyoruz."

HABERE YORUM KAT