1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yemen’den Filistin’e destek
Yemen’den Filistin’e destek

Yemen’den Filistin’e destek

Yemen'in Taiz şehrinde yüzlerce kişi Filistinlilerin Gazze-İsrail sınırında sürdürdükleri Büyük Geri Dönüş Yürüyüşü gösterilerine destek olmak...

A+A-

Yemen'in Taiz şehrinde yüzlerce kişi Filistinlilerin Gazze-İsrail sınırında sürdürdükleri Büyük Geri Dönüş Yürüyüşü gösterilerine destek olmak için bir araya geldi.

Yemen'de Filistinlilerin Gazze- İsrail sınırında düzenlediği Büyük Geri Dönüş Yürüyüşü gösterilerine destek olmak isteyen yüzlerce kişi, ülkenin güneyindeki Taiz şehrinde bir araya geldi. Cuma namazından sonra gerçekleştirilen gösterilerde konuşan Vaiz Gameel al-Sabri, "Filistin'de, Suriye'de, Irak'ta vatanlarından ayrılmak zorunda kalan kardeşlerimiz çok zor durumdalar" dedi. Filistinlilerin geri dönüş haklarını elde etmek için başlattıkları gösterilerin önemine değinen al-Sabri, yaşanan çatışmalarda silahsız sivillerin öldüğünü ve dünyanın bu duruma sessiz kaldığını söyledi.

Protestolara katılan göstericiler, Kudüs ve Filistin'in zaferi için sloganlar atarak, Filistinlilere İsrail ablukasından kurtulana kadar destek olacaklarını aktardı.

İHA

HABERE YORUM KAT