1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Yemen’den Kızılhaç’a “geri dönün” çağrısı
Yemen’den Kızılhaç’a “geri dönün” çağrısı

Yemen’den Kızılhaç’a “geri dönün” çağrısı

Yemen Mahalli İdareler Bakanı Abdurrakip Fettah, Uluslararası Kızılhaç Teşkilatı'na personelini Yemen'e geri göndererek insani yardım çalışmalarına...

A+A-

Yemen Mahalli İdareler Bakanı Abdurrakip Fettah, Uluslararası Kızılhaç Teşkilatı'na personelini Yemen'e geri göndererek insani yardım çalışmalarına devam etmesi çağrısında bulundu.

Yemen Mahalli İdareler Bakanı Abdurrakip Fettah, Yemen hükümetinin uluslararası insan hakları kurallarına bağlı kaldığını belirterek, uluslararası yardım kuruluşlarının işlerini kolaylaştırmak için destek ve işbirliğine hazır olduğunu söyledi. Uluslararası Kızılhaç Teşkilatı'na personelini Yemen'e geri göndererek insani yardım çalışmalarına devam etmesi çağrısında bulunan Fettah, insani yardım çalışanlarını kaçıran ve yardım malzemelerini çalan Husilere karşı gerekli tedbirlerin alınması ve baskı yapılması konusunda da uluslararası topluluk ve Birleşmiş Milletler'den yardım istedi.

Uluslararası Kızıl Haç Teşkilatı, Perşembe günü çalışanları bir seri tehditle karşı kaşıya kaldığı için 71 personelini Yemen'den çektiğini duyurmuştu. Teşkilatın Bölge Başkanı Robert Mardini, "Teşkilatın çalışanlarını korumak bütün tarafların Yemen halkına karşı ortak sorumluluğudur" demişti.

İHA

HABERE YORUM KAT