1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Yeni Haber ailesi iftarda buluştu
Yeni Haber ailesi iftarda buluştu

Yeni Haber ailesi iftarda buluştu

Yeni Haber Gazetesi'nin her ramazan geleneksel olarak düzenlediği iftar programı bu yıl da gazete personeli ve yazar kadrosunun katılımıyla gerçekleşti.

A+A-

Yeni Haber Gazetesi'nin her ramazan geleneksel olarak düzenlediği iftar programı bu yıl da gazete personeli ve yazar kadrosunun katılımıyla gerçekleşti. Aziziye Kafe’de gerçekleştirilen iftar programına gazete çalışanları ve yazar kadrosu katıldı. Yeni Haber gazetesinin duruşu olan bir gazete olduğunu belirten Genel Yayın Yönetmeni Lokman Koyuncuoğlu, “Gazeteci tarafsız olmaz. Gazetecinin bir tarafı olur. Biz çıktığımızdan beri taraflı yayın yapıyoruz. Buradaki ekibin hepsinin de bir tarafı var. Taraf olduğumuz için söylediklerimiz ve yazdıklarımız gerçekten ses getiriyor. Çünkü tarafsızlık, özellikle küresel emperyal güçlerin bütün dünya ülkelerinde ki kandırmacası. Kendi ülkelerine, kendi coğrafyalarına ve kendi dünyalarına karşı olsunlar diye basın özgürlüğü altında bir yutturmaca. Biz bunun tabiri caizse kalesinde delik açan gazeteyiz Türkiye’de. Bugünlerde birkaç milletvekili adaylığında ve gazetelerde de gazeteci tarafsız olmaz diye gördük. Bu söylemin gelişmesi gerekiyor. Çok yönlü saldırı altında olan bir ülkenin gazetelerinin kesinlikle taraflı olması ve ülkesinden, milletinden hatta tüm dünyada ki mazlum milletlerden, halklardan yana olması gerekiyor. Biz de bu düşünceyle yola çıktık. İnşallah devam ediyoruz” dedi.

2,.jpg

“GAZETECİLİĞİ, KAMUOYUNU AYDINLATMAK İÇİN YAPIYORUZ”

Gazeteciliği, kamuoyunu aydınlatmak için yaptıklarını vurgulayan Koyuncuoğlu, “Yeni Haber Konya’da şuna karşılık geliyor: ‘Oradaki insanların hepsi gazeteci, geçmişlerinde ve İnşallah geleceklerinde bir sabıka olmayacak. Gazeteciliği, kamuoyunu ve toplumu aydınlatmak için yapıyorlar. Başka bir amaçları, hesapları, takvimleri ve ajandaları yok’  denen gazete olarak devam ederiz İnşallah. Çıkışımız buydu. Bu düşünceleri sürdürebilecek bir ekibiz. Bu düşünceye ait olmayan, uyum sağlayamayan, köstek olan ekip ve kişiler de ekipten ayrılıyorlar, gemiyi terk ediyorlar diyelim. Ya da en azından biz uzaklaştırıyoruz” diye konuştu.

9-257.jpg

“ULUSAL ANLAMDA YAYIN YAPIYORUZ”

Konya’da gazeteciliğin istenilen düzeyde olmadığının altını çizen Koyuncuoğlu, “ Ama internet gazeteciliğinde ve dijital yayıncılıkta, 2016-2017 yıllarını zirvede geçirdik. 2018 yılında biraz geriledik. Ama bunu da toparlama eğilimindeyiz. Ulusal anlamda yayın yapıyoruz. Konya’daki mobil uygulaması, bildirim özellikleri ve hızlı sayfa güncelleme alt yapısı olan bir sistemimiz var. Haberleri hızlı ve yoğun bir şekilde girebilecek Türkiye’deki 3 haber ajansına aboneyiz. Bunları okurlara ulaştırmakla alakalı ciddi bir editöre ihtiyacımız olabiliyor. Bunları İnşallah sağlarsak, sırtımız yere gelmez. Kim tutar bizi diyorum ve katıldığınız için teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

GÜLŞEN YILMAZ / YENİ HABER GAZETESİ

3-937.jpg

4-561.jpg

5-289.jpg

 

 

HABERE YORUM KAT