1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Yeni Mahalle değişiyor...
Yeni Mahalle değişiyor...

Yeni Mahalle değişiyor...

Mahalle tanıtımlarına bu hafta Yeni Mahalle ile devam ediyoruz.

A+A-

“Yeni çıkan tapular artık Çelebi Mahallesi diye çıkıyor. İsim değişikliğinden dolayı güven tazeledik. Kentsel dönüşüm tamamlanınca sorunu olmayan mahallelerden birisi de Yeni Mahalle olacak.”

MURAT DİŞÇİ KİMDİR?

1966 Konya doğumluyum. Ortaokul mezunuyum. 2014 yılında yapılan seçimlerde muhtar seçildim ve görevime devam ediyorum. Evli ve 6 çocuk babasıyım.

yeni-mahalle-(7)-001.jpg

Mahalle tanıtımlarına bu hafta Yeni Mahalle ile devam ediyoruz. Gece gündüz demeden mahallesi için çalıştığını ifade eden Yeni Mahalle Muhtarı Murat Dişçi, “Karatay Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz. Harabe dediğimiz evlerin hepsine imar planı uygulayarak kentsel dönüşümü başlattı. Mahalledeki kötü görüntüler kaybolmaya başladı. 2014 yılından beri canla başla görevimi yerine getirmeye çalışıyorum. Çalışma azmiyle mahalleme nasıl faydalı olabilirim diye düşünüyorum. Konya Muhtarlar Birliği yönetiminde de görevliyim. Bundan dolayı resmi kurumlarla, milletvekilleriyle, bürokratlarla aram iyi olduğu için bir telefonla mahallemize hizmeti getirebiliyoruz” diye konuştu.

yeni-mahalle-(4)-001.jpg

MAHALLE BİRLEŞME OLAYI ÇOK GÜZEL OLDU

Yeni mahallenin yarısı Fetih Mahallesine diğer kısmı da Çelebi Mahallesine bağlandığını ifade eden Muhtar Dişçi, “Yeni çıkan tapular artık Çelebi Mahallesi diye çıkıyor. Artık Yeni Mahalle diye bir yer yok. İki mahallede bulunan kurum, kuruluşlar, okul da dahil olmak üzere Çelebi Mahallesine dahil oldu. Mahalle birleşme olayı çok güzel oldu. Bu birleşmelerin amacı küçük mahallelerin büyük mahallelerle birleşerek hizmet alması da kolaylaşmasıdır. Önceden Yeni mahalle deyince kötü bir imaj akla geliyordu. Şimdi kaldırılınca Çelebi Mahallesi deyince çok şey değişti. İsim değişikliğinden dolayı güven tazeledik. Kentsel dönüşüm tamamlanınca sorunu olmayan mahallelerden birisi de Yeni Mahalle olacak” şeklinde konuştu.

yeni-mahalle-(8).jpg

BAŞKAN HANÇERLİ HER ZAMAN YANIMIZDA

Mahalleye hizmetlerin her geçen gün arttığının altını çizen Muhtar Dişçi, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli tarafından muhtar yerimiz olmadığı için yeni yapılan Emekliler Lokali’nde bana ait özel bir yer verildi. Bu yerde yakın zamanda açılışı yapılacak. Başkan Hançerlinin bir huyu var. Bu kadar önemli olan hizmetlere rağmen ne temel atma ne de açılış törenleri gerçekleştirmiyor.  Sadece hizmete koşuyor. İhtiyaçlarımızı aylık mutat toplantılarımızda Başkan Hançerli’ye bizzat dile getiriyoruz.” İfadelerini kullandı.

yeni-mahalle-(9).jpg

SIKINTILARIMIZI BİR TELEFONLA HALLOLUYOR

Karatay Belediyesi tarafından Aslanlı Kışla Caddesi üzerinde yaptırılan Karatay Belediyesi Çelebi Camiinin bölgenin en büyük camisi olarak büyük bir ihtiyacı karşılayacağını vurgulayan Muhtar Dişçi, “Başkan Hançerli’nin talimatıyla başkan yardımcıları yorulmadan mahalle ziyaretleri gerçekleştirip istişare yapıyorlar. Mahallemizde bir okulumuz var. Okul müdürümüzle iç içe hep beraber çalışıyoruz. Sıkıntılarını çözüyoruz. Bir telefon açtığımız zaman her türlü eksiğimiz sorunlarımız halloluyor.  Mahalle aralarındaki çöp konteynırları ihtiyacı olduğunda aradığımız zaman 17 dakika içerisinde yerine konuldu. Sokaklar yeni yapılanmadan dolayı kazılacak olsa da mahalle halkı çamurda gezmesin diye kumlanıyor. Bu dönemde yeni muhtar olmama rağmen önemli hizmetlerde bulunduk. Seçimlerde yine muhtarlığa adayım. Mahallemi çok seviyorum. Mahalle halkı da beni seviyor” dedi.

yeni-mahalle-(5)-001.jpg

yeni-mahalle-(6)-001.jpg

 

yeni-mahalle-(1).jpg

yeni-mahalle-(2).jpg

yeni-mahalle-(10).jpg

İSMAİL POÇAN / YENİ HABER

HABERE YORUM KAT