1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yeni yönetimin ilk ziyaretçisi Türkiye oldu
Yeni yönetimin ilk ziyaretçisi Türkiye oldu

Yeni yönetimin ilk ziyaretçisi Türkiye oldu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Makedonya'da mevkidaşı Nikola Dimitrov ile görüştü.

A+A-

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Makedonya'da mevkidaşı Nikola Dimitrov ile yaptığı ikili ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. 

Dimitrov, düzenlenen ortak basın toplantısında, ülkesinde kurulan yeni yönetimin ardından dışişleri bakanlığı düzeyindeki ilk ziyaretin Türkiye tarafından gerçekleştiğini ifade etti.

Dimitrov, Makedonya'daki yönetimin öncelikleri hakkında Çavuşoğlu'nu bilgilendirdiğini aktararak, "Dış politikadaki odağımız, ülkenin NATO ve AB'ye entegrasyonu üzerine olacak. Bu sadece bu kurumların üyeleri olmak istediğimiz için değil, aynı zamanda bu kurumların sahip olduğu değerleri yaşamak istediğimiz içindir. Bizim önümüzdeki yol, Makedonya için olumlu bir resim oluşturmak, bölgedeki kalıcı istikrar ve refaha katkı sağlayacak, iyi komşuluk politikasını ilerletecek iyi ilişkiler kurmak olacaktır." diye konuştu.

TERÖRLE MÜCADELE KONUSU

Terörle mücadele konusundaki bir soruya cevaben Dimitrov, "Türkiye küresel anlamda hem güvenlik sorunları ile mücadelede hem de dünya üzerinde sakinleştirici etki açısından büyük bir yük taşımakta. Her iki görüşmede de istihbarat birimleri düzeyindeki iş birliğinin çok verimli ve yüksek seviyede olduğu sonucuna vardık. Bu her şartta da böyle devam edecektir." değerlendirmesinde bulundu.

HABERE YORUM KAT