1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Yenimahalle’de Yaşar Kemal Kütüphanesi açılıyor
Yenimahalle’de Yaşar Kemal Kütüphanesi açılıyor

Yenimahalle’de Yaşar Kemal Kütüphanesi açılıyor

ANKARA - 3 Aralık'ta açılışı yapılacak olan "Yaşar Kemal Kütüphanesi", Batıkent Meydan AVM içinde hizmet verecek.

A+A-

Yenimahalle Belediyesi, ilçeye yeni bir kütüphane daha kazandırdı.

3 Aralık'ta açılışı yapılacak olan "Yaşar Kemal Kütüphanesi", Batıkent Meydan AVM içinde hizmet verecek. Yenimahalleli çocuk ve gençler, ders çalışmak ve araştırma yapmak için artık belediye kütüphanesinin yolunu tutacak. Cumartesi günü açılacak olan Yaşar Kemal Kütüphanesi, 150 metrekare kapalı alan üzerinde 20 öğrencinin aynı anda ders çalışmasına imkan sağlayacak şekilde düzenlendi.

Türkiye'de eğitim sisteminin içler acısı olduğunu ifade eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Sorgulayan bir nesil yok. Aydınlık yarınlarımız için çocuklarımız en iyi şartlarda eğitilmelidir. Biz Yenimahalle'de çocuklarımızın özel okullardaki gibi sağlıklı bir ortamda eğitim alması için elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Devlet okullarının fiziki koşullarını özel okullar seviyesine çıkartacağız demiştik. Bu nedenle bölgemizdeki okulların tadilatlarını gerçekleştiriyoruz. İlçemizin kütüphaneye ihtiyacı olduğunu gördüğümüzden de yeni bir kütüphane daha açıyoruz" diye konuştu.

Üyelik gerektirmeden giriş yapılacak olan kütüphanede hikayeden romana, ders kitaplarından ansiklopedilere kadar tüm kitaplar raflardaki yerini aldı. Kütüphane haftanın 7 günü saat 08.00- 22.00 saatleri arasında hizmet verecek.

HABERE YORUM KAT