1. HABERLER

  2. MEDYA MAGAZİN

  3. Yetenek Sizsiniz'deki Konyalı yarışmacı FETÖ'den gözaltına alındı!
Yetenek Sizsiniz'deki Konyalı yarışmacı FETÖ'den gözaltına alındı!

Yetenek Sizsiniz'deki Konyalı yarışmacı FETÖ'den gözaltına alındı!

Erciyes Üniversitesi'ndeki FETÖ soruşturmasında Yetenek Sizsiniz yarışmasında finale kalan Hakan Akdoğan gözaltına alındı.

A+A-

Kayseri Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı 300 polis FETÖ/ PYD soruşturması kapsamında Erciyes Üniversitesi öğretim üyesi, görevlisi ve personelinden 100 kişiye yönelik operasyon başlatıldı. Bu görevlilerin yanı sıra 10 polis de gözaltına alındı. Operasyonun eş zamanlı olarak Kayseri, Ankara ve Tokat'da da yürütüldüğü açıklandı.

300 POLİSLE DEV OPERASYON

Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu'nun talimatıyla Kayseri Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) şube ekipleri ile birlikte yaklaşık 300 polis tarafından, bu sabah erken saatlerden itibaren operasyon başlatıldı. Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörlüğü tarafından FETÖ/PYD terör örgütü içindeki faliyetlerinden dolayı açığa alınan 100 personelle ilgili talimat ve mahkeme kararıyla arama ve gözaltı kararını uygulanmaya başlandı. Ekipler tarafından Kayseri merkezli, Ankara ve Tokat'da da gözaltına alınan şüphelilerin ev ve işyerinde aramalar başlatıldı. Bu arada 10 polis de yakalandı.

GÖZALTINA ALINANLAR ARASINDA O DA VAR

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 100 kişinin içinde "Yetenek Sizsiniz"yarışmasında finale kalan Hakan Akdoğan da vardı.  Akdoğan, Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksek Okulu'nda öğretim görevlisi olararak çalışıyordu.

HAKAN AKDOĞAN KİMDİR?

1982 senesinde Konya’da dünyaya gelen Hakan Akdoğan doğma büyüme buralıdır. . İlkokulu İhsan Özkaşıkcı İlkokulu’nda, orta öğrenimini Meram Ortaokulu ve lise öğrenimini ise Konya Lisesi’nde tamamlamıştır.

1987 yılında cimnastik sporuna başladı. 1998 yılında Artistik Cimnastik milli takım kadrosuna seçildi. 1999 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nde üniversite eğitimine başlayıp 2003 yılında mezun oldu. 2005 yılında Kayseri Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda öğretim elemanı olarak göreve başladı. 2005-2006 eğitim öğretim yılında Erciyes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı’nda yüksek lisansa başlayıp 2008 yılında mezun oldu. 2007-2010 yılları arasında Erciyes Üniversitesi BESYO Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Evli ve bir çocuk babası olan Hakan Akdoğan, halen Artistik cimnastik antrenörlüğüne ve Erciyes Üniversitesi’nde öğretim elemanı olarak görevine devam etmektedir.

HABERE YORUM KAT