1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yıldırım: Çocuklarımızı bölücülere ve FETÖ'cülere kurban etmeyeceğiz
Yıldırım: Çocuklarımızı bölücülere ve FETÖ'cülere kurban etmeyeceğiz

Yıldırım: Çocuklarımızı bölücülere ve FETÖ'cülere kurban etmeyeceğiz

Başbakan Yıldırım, "Bu ülkenin hiçbir evladını kaybetmek gibi bir lüksümüz yoktur. Bu ülkenin bütün çocuklarına sahip çıkacak, hiçbirini ne bölücülere ne FETÖ'cülere asla kurban etmeyeceğiz." dedi.

A+A-

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde Öğretmenler Günü dolayısıyla verdiği öğle yemeğinde, 81 ilden gelen öğretmenlerle bir araya geldi.

Başbakan Yıldırım, "Bina yaparsınız, fabrika yaparsınız, taşa toprağa yatırım yaparsınız. Bunların ömrü bellidir, 30 yıl, 40 yıl, 50 yıl, köprü yapsanız bile. Ama insana yatırım yaparsanız, bu ömür nesilden nesile devam eder." ifadesini kullandı.

2002 yılından itibaren eğitime öncelik verdiklerine işaret eden Yıldırım, en büyük yatırımın eğitim alanına yapıldığını vurguladı.

"Bu ülkenin hiçbir evladını kaybetme lüksümüz yok"

Yıldırım, "Bütün çocuklara bakışımız birdir, aynıdır. Bu güzel ülkenin her evladı bizim için aziz bir emanettir. Bu ülkenin hiçbir evladını kaybetmek gibi bir lüksümüz yoktur. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu ülkenin bütün çocuklarına sahip çıkacak, hiçbirini ne bölücülere ne FETÖ'cülere asla kurban etmeyeceğiz. Asla onlara bırakmayacağız." dedi.

HABERE YORUM KAT