1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yıldırım'dan AK Parti'nin kuruluş yıl dönümüne 'özel' tercih
Yıldırım'dan AK Parti'nin kuruluş yıl dönümüne 'özel' tercih

Yıldırım'dan AK Parti'nin kuruluş yıl dönümüne 'özel' tercih

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti'nin kuruluş yıl dönümü etkinliğinin ilk kez açık alanda düzenleneceğini belirterek, "Bunu özellikle Başbakanımız tercih etti." dedi.

A+A-

14 Ağustos 2001 tarihinde Türk siyasal hayatında yerini alan AK Parti, 15. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir program düzenleyecek.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimine karşı koyduğu sırada şehit düşenlerin anısına, kutlama yapılmayacak ancak AK PartiGenel Merkezi geniş katılımlı sade bir etkinliğe ev sahipliği yapacak.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AA muhabirine, partinin 15.kuruluş yıl dönümü kapsamında düzenlenecek programa ilişkin açıklamalarda bulundu.

AK Parti'nin kuruluş yıl dönümü etkinliğinin ilk kez açık alanda düzenleneceğine işaret eden Yılmaz, etkinliğin, yaşanan sürecin ruhuna uygun bir şekilde gerçekleştirileceğini bildirdi. 

"Meydanların ruhuna uygun bir tercih"

"Kurucu Genel Başkanımızdan da bir mesaj bekliyoruz doğrusu." ifadelerini kullanan Yılmaz, şunları söyledi:

"Genel Başkanımız, Başbakanımızın da konuşmaları olacak. Ayrıca kaynaşma ve sohbet imkanı olacak. Her kademeden 5 binin üzerinde resmi davetli var. Ayrıca AK Parti her zaman halkımıza açık. AK Parti sadece resmi görevlileriyle değil, bu partiye gönül vermiş insanlarıyla da bir parti. Dolayısıyla açık havada olması zaten halkımızın da doğal olarak iştirakini öngören bir yaklaşım. Bunu özellikle Başbakanımız tercih etti. Bu, meydanların ruhuna uygun bir tercih diye düşünüyorum. Halkımız günlerdir açık havada demokrasi nöbeti tutuyor, demokrasiye, vatan ve millete olan bağlılığını gösteriyor. Biz de AK Parti olarak bugünlerin muhabbetine uygun bir şekilde etkinliğimizi gerçekleştireceğiz."

HABERE YORUM KAT