1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ BİLİM

  3. Yılın ilk haftası Google'da bunlar arandı
Yılın ilk haftası Google'da bunlar arandı

Yılın ilk haftası Google'da bunlar arandı

2017'nin ilk haftasında Türkiye'den, Google'da en çok aranan kelimeler belli oldu. Gündemin belirlenmesinde hain terör saldırıları ve İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışı etkili oldu. İşte 1-8 Ocak tarihleri arasında en çok aranan o kelimeler...

A+A-

2016'nın sona ermesiyle birlikte yeni yılda Google'da en çok aranan kelimeler de merak konusu oldu. İşte Google Trendler'in raporuna göre 1-8 Ocak tarihleri arasında Google'da en çok aranan o kelimeler:

1- Son dakika

Yeni yılın ilk saatlerinde İstanbul Ortaköy'de bir eğlence mekanında terör saldırısı gerçekleşti. Otomatik silahla insanların üzerine ateş eden terörist 39 kişiyi öldürdü. 2 milyonun üzerinde aranan 'son dakika' ifadesi, haliyle yeni yılın en çok arananı oldu.

2- Barbaros Şansal

KKTC'den sınır dışı edilerek Türkiye'ye getirilen ve uçaktan inişi sırasında darp edilen Barbaros Şansal, Google'da 1 milyonun üzerinde aratıldı. Şansal, yılbaşı gecesi çektiği videoda Türkiye'ye ettiği hakaretlerle gündeme gelmişti.

3- TEOG sonuçları

MEB tarafından 23-24 Kasım 2016'da gerçekleştirilen TEOG sınav sonuçlarının açıklanmasıyla, Google'da en çok arananlar listesine girdi. 3 Ocak Salı günü açıklanan TEOG sonuçları, Google'da 500 binin üzerinde aratıldı.

4- İzmir

Hain teröristler bu kez yüzünü İzmir'de gösterdi. İzmir Adliyesi önünde önce bombalı araçla saldıran, ardından otomatik silahlarla saldıran teröristler iki kişiyi şehit etti. 5 Ocak Perşembe günü gerçekleşen terör saldırısı sonrasında İzmir, Google'da 500 binin üzerinde aratıldı.

5- Aöl sınavları iptal mi?

İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışıyla birlikte Açıköğretim sınavlarının ertelenmesi gündeme geldi. Sınava girecek öğrenciler, sınavların ertelenip ertelenmediğini yine Google'a sordu. Aöl sınavları, Google'da 500 binin üzerinde arandı.

YENİ ŞAFAK

HABERE YORUM KAT