1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yılmaz: Halep'te insanlığın enkazı savruluyor
Yılmaz: Halep'te insanlığın enkazı savruluyor

Yılmaz: Halep'te insanlığın enkazı savruluyor

KADEM Genel Başkanı Yılmaz, "Halep'te insanlığın enkazı savruluyor. Tüm dünya, sanki tek yükümlülüğü, yok olan şehrin ve insanlığın fotoğraflarını paylaşmakmış gibi davranıyor." dedi.

A+A-

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Genel Başkanı Sare Aydın Yılmaz, Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı önünde yaptığı açıklamada, Suriye’de devam eden savaşın en ağır bilançosunun ülkenin ikinci büyük şehri Halep'in ödediğini söyledi.

İslam medeniyetinin kadim şehri olan Halep'in yoğun bombardıman altında yok olduğunu anımsatan Yılmaz, "Neredeyse her an savaş mağduru o topraklara, bir çocuğun veya annesinin cesedi düşüyor. Evlerin, okulların, hastanelerin tamamen yok olduğu, parmakla sayılacak kadar az sayıda doktorun kaldığı, ilaca hasret sabahı bekleyen hastaların acı feryatlarının yankılandığı bir şehir düşünün. Halep'te insanlığın enkazı savruluyor. Tüm dünya, sanki tek yükümlülüğü, yok olan şehrin ve insanlığın fotoğraflarını paylaşmakmış gibi davranıyor." ifadesini kullandı.

"Halepli kadınlara ve çocuklara sahip çıkacağız"

"Bundan böyle uluslararası sistem iflas etmiştir artık bu kavramları yaşatmak halklara kalmıştır." diyen Yılmaz, şunları kaydetti:

"Türkiye Halep’e destek oluyor ama yalnız. Zulüm çok büyük, adalet ise yalnız. Bu yüzden büyük ve güçlü Türkiye mücadelesi, yalnızca Türkiye’nin mücadelesi değildir. İnsan olarak vicdan sahibi olan herkesin mücadelesidir. Bugün de Halep'ten ülkemize gelen ve gelecek olan Halepli kadınlara ve çocuklara sahip çıkacağız. Biz insan olarak vazifemizi yerine getirmeye çalışacağız. Bu konuda elimizden geldiğince meselenin görünmeyen yüzüne dikkat çekeceğiz. Savaş ve şiddetin mağduru olan kadınların, çocukların güvenliği ve korunmasına destek olmaya devam edeceğiz."

HABERE YORUM KAT