1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. YK Enerji "Ulusal Kalite Hareketi"ne dahil oldu
YK Enerji "Ulusal Kalite Hareketi"ne dahil oldu

YK Enerji "Ulusal Kalite Hareketi"ne dahil oldu

İSTANBUL (AA) - Yeniköy Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ (YK Enerji) , Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından yürütülen Ulusal...

A+A-

İSTANBUL (AA) - Yeniköy Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ (YK Enerji) , Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından yürütülen Ulusal Kalite Hareketi'ne (UKH) dahil oldu.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, ulusal kalite bilincinin geliştirilmesi ve mükemmellik modeli uygulamalarının yaygınlaştırılması amacıyla KalDer tarafından yürütülen UKH "İyi Niyet Bildirgesi" YK Enerji ve KalDer yetkililerince imzalandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen YK Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Serhat Dinç, elektrik üretim sektöründe paydaş memnuniyeti sağlayarak kesintisiz enerji üretmek için UKH sürecine katıldıklarını belirterek, "Bugün imza attığımız İyi Niyet Bildirgesi ile KalDer’le başlattığımız bu iş birliğini önemsiyor ve bu yolculukta gerekli olan tüm faaliyetleri planlayarak mükemmellik kültürünün artırılmasını hedefliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Termik santraller arasında bu sürece adım atan ilk firma olduklarını belirten YK Enerji Yönetim Sistemleri Direktörü Arzu Ergül ise "Şeffaf bir yönetim anlayışı içerisinde kalite yolcuğunda yaptığımız çalışmaların paydaşlarımız üzerindeki etkisini ölçüyoruz, elde ettiğimiz verileri süreçlerimizin iyileştirilmesinde kullanıyoruz." ifadesini kullandı.

Ege bölgesinde yer alan YK Enerji, Yeniköy ve Kemerköy Termik santrallerinde 1050 megavat kurulu güçle elektrik üretimi yapıyor.

HABERE YORUM KAT