1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. YÖK, Almanya'da FETÖ'nün darbe girişimini anlatacak
YÖK, Almanya'da FETÖ'nün darbe girişimini anlatacak

YÖK, Almanya'da FETÖ'nün darbe girişimini anlatacak

YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç, Almanya'ya gerçekleştireceği ziyarette, FETÖ'nün darbe girişimi sonrası Türk yükseköğretim sisteminde yaşanan gelişmeleri anlatacak.

A+A-

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, yarın Almanya'da FETÖ'nün darbe girişimini anlatacak.

Prof. Dr. Saraç, Almanya Federal Eğitim ve Araştırma Bakanı Prof. Johanna Wanka ile görüşmek üzere yarın, Almanya'ya bir günlük resmi ziyaret gerçekleştirecek.

Ziyarette, başta Türk-Alman Üniversitesi olmak üzere iki ülkenin yükseköğretim alanındaki ortak işbirliği konuları görüşülecek. Yapılacak toplantıda, Alman Bakan Wanka'ya FETÖ'nün darbe girişimi sonrası Türk yükseköğretim sisteminde yaşanan gelişmeler ile akademik camianın bu örgütten arındırılmasına yönelik alınan kararlar ve atılan tüm adımlar anlatılacak.

Haksız eleştirilerin önüne geçilmesi hedefleniyor

YÖK, rektörlerden oluşan ekipleri, uluslararası eğitim faaliyeti yürüten kurumlara heyetler halinde göndererek, yurt dışındaki yükseköğretim odaklı tüm kişi, kurum ve kuruluşları yerinde bilgilendirme ve aydınlatma çalışmalarını sürdürüyor.

Bu heyetlerin çalışmaları ile 15 Temmuz darbe girişiminde yaşananları, Türkiye'deki akademik camianın FETÖ/PDY terör örgütünden arındırılmasına yönelik alınan kararları ve atılan tüm adımları muhataplarına anlatarak, haksız eleştiri ve açıklamalar yapılmasının önüne geçilmesi hedefleniyor.

HABERE YORUM KAT