1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yoksullar için güçlerini birleştirdiler
Yoksullar için güçlerini birleştirdiler

Yoksullar için güçlerini birleştirdiler

Sinop'ta farklı meslek gruplarından oluşan kişilerin bir araya gelerek kurdukları Sinop Güç Birliği Derneği, yardıma muhtaç kişilere el uzatarak ihtiyaçlarını gideriyor.

A+A-

Sinop'ta memur, esnaf, sağlık personeli gibi farklı meslek gruplarından oluşan kişilerin bir araya gelerek kurdukları Sinop Güç Birliği Derneği, ramazan ayında da yoksulların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

Sosyal medya üzerinden bir araya gelerek 2013 yılında kurdukları Sinop Güç Birliği Derneği çatısı altında birleşen grup, yardıma ihtiyaç duyan herkese el uzatıyor.

Dernek başkan yardımcısı Erdoğan Altay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 6 yıl önce sosyal medya üzerinden lösemi hastası bir çocuğa ilik bulunması amacıyla kampanya düzenlediklerini söyledi.

Yaklaşık 5 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirdikleri kampanyanın ilik bulma amacına ulaştığını anlatan Altay, 2013 yılında da yardım ağlarını genişletmek üzere dernek kurmaya karar verdiklerini belirtti.

"Bugüne kadar 6 bin koli eşya yardımı yaptık"

Memur, esnaf ve sağlıkçı gibi farklı meslek gruplarından insanların yer aldığı bir oluşumla derneklerini kurduklarını bildiren Altay, şöyle devam etti:

"Derneğimizi kurduktan sonra ilk iş olarak giyim eşyaları toplamaya başladık hatta bir süre sonra o kadar giyim eşyası gelmeye başladı ki umduğumuzun çok çok üzerinde yardımlar yapma şansı yakaladık. Tabii bu kadar eşyayı koyacak yerimiz yoktu. Onun için iki depo kiraladık. Bugüne kadar ihtiyaç sahiplerine 6 bin koli eşya yardımı yaptık. Esnaf arkadaşlarımızdan topladığımız bin 600 çift ayakkabıyı çocuklarımıza dağıttık. Yine sağ olsunlar esnafımızın yardımları sayesinde 23 Nisan başta olmak üzere bayramlarda çocuklarımıza elma şekeri ve hikaye kitapları verdik. Fidan yardımı dahi yaptığımız vatandaşlarımız oldu." 

Altay, ramazan ayında da yardıma muhtaçlara el uzatmaya devam ettiklerini, ilk etapta 60 aileye gıda yardımında bulunduklarını dile getirdi. 

Yeni hedef öğrenciler ve sığınmacılar

Öğrencilere yönelik yardımlara ağırlık vermeye başladıklarını vurgulayan Altay, il genelinde bulunan tüm yatılı bölge okullarına ulaştıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Yatılı bölge okullarının tamamına ulaştık. Tüm öğrencilerime giysi yardımı yapabildik. Şimdi yeni hedefimiz ilk ve ortaokullara ulaşmak. İnşallah hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarıyla yeni hedef kitlemizdeki tüm öğrencilerimize giysi yardımı yapmayı amaçlıyoruz. Kentimizde yaşayan sığınmacılar var. Onlara ulaşmaya çalışıyoruz. Çoğuna ulaştık, gerekli yardımlarda bulunduk. Onlara yönelik çalışmalarımız da devam edecek."

HABERE YORUM KAT