1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'Yolcudan fazla para talep edildiği iddiasının takipçisiyiz'
'Yolcudan fazla para talep edildiği iddiasının takipçisiyiz'

'Yolcudan fazla para talep edildiği iddiasının takipçisiyiz'

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısının ardından "taksilerin yolculardan fazla para talep ettiği" iddiaları, meslek örgütü tarafından sıkı takibe alındı.

A+A-

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısının ardından "taksilerin yolculardan fazla para talep ettiği" yönündeki iddialar, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) tarafından sıkı bir şekilde takip ediliyor.

Havalimanında yaşanan terör saldırısından sonra "taksicilerin vatandaşlardan kişi başına 200 lira istediği" iddiaları sosyal medya üzerinden hızla yayıldı.

İTEO Başkanı Yahya Uğur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, suçlamanın çirkin ve affedilemez olduğunu söyledi.

Bu iddiayı ilk olarak bir gazetecinin ortaya attığını tespit ettiklerini belirten Uğur, "Konunun takipçisiyiz. Şu ana kadar bu yönde bir şikayet oda olarak almadık. Belediyeye ya da Valiliğe yapılmıştır diye araştırdık, oralara da yapılmamış. Yani ortaya bir söylenti atılmış ve hızla yayılmış. Ancak ortada ne bir şikayet ne de bir delil var. Gazetecinin iddiasından sonra gerçekliği olmayan ve hakikaten incitici bir suçlama hızla yayılıyor." diye konuştu.

Olayı iki günden beri araştırdıklarını dile getiren Uğur, ancak esnaf arkadaşlarının suçlanabileceği hiçbir şeye rastlamadıklarını aktardı.

 "Taksicileri, korsan karalıyor"

Bu tür söylentilerin kimlerin işine geldiğini bildiklerini ifade eden Uğur, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu söylentileri, yıllardan beri ekmeğimizi çalan korsan oluşumlar yayıyor. Kendilerine bir meşruiyet alanı kazandırmak isteyen korsan oluşumlar, hem ekmeğimizi hem de itibarımızı çalıyor. Bunları daha önce de yaşadık. Her büyük olayda bu tür söylentiler bu tür kişilerce ortaya atılıyor.

Olayda 3 arkadaşımızı kaybettik, 9 arkadaşımız da yaralı. Olayın mağduru bizken, bir anda suçlu duruma düşürüldük. Bunu kabullenmek gerçekten mümkün değil."

İTEO olarak vatandaşlardan gelen her türlü şikayeti değerlendirdiklerini söyleyen Uğur, günde 1 milyon 600 bin yolcu taşıyan taksicilerin töhmet altında bırakılmasını da kabul etmediklerini vurguladı.

HABERE YORUM KAT