1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yoldaki uçak şaşkınlığa yol açtı
Yoldaki uçak şaşkınlığa yol açtı

Yoldaki uçak şaşkınlığa yol açtı

Atatürk Havalimanı'ndan kara yolundan İstanbul Ticaret Merkezi'ne götürülen Airbus A300 tipi uçak, kafe restoran olarak hizmet verecek.

A+A-

Atatürk Havalimanı'ndan kafe restoran yapılmak üzere kara yolundan İstanbul Ticaret Merkezi'ne taşınan hurda uçak, paniğe ve şaşkınlığa yol açtı.

İsviçre'de yaşayan Çorumlu Cemil ve Cesur Çıtak kardeşler, üç yıl önce aldıkları hurdaya çıkarılan Airbus A300 tipi yolcu uçağını, kafe restoran yapmak istedi. Bu nedenle havalimanında bulunan uçak, kafenin kurulacağı İstanbul Ticaret Merkezi Otoparkı'na kara yolundan taşınmak istendi. Kanatları sökülen uçak yolda çekici yardımıyla çekilirken, vatandaşlar arasında hareketlilik yaşandı.

Uçağın kara yolunda olmasına anlam veremeyen vatandaşlar, taşınmanın gerçekleştiği alana akın etti. Tehlikeli bir durumun olmadığını anlayan vatandaşlar, daha sonra uçağın önünde fotoğraf çektirdi.

Uçağın taşınırken yol kenarındaki aydınlatma direkleri sökülürken, yolda da maddi hasar oluştuğu görüldü. Uçağın taşındığı Atatürk Havalimanı Caddesi'nin çift yönlü trafiğe kapatılması üzerine, havalimanına gitmeye çalışan bazı yolcular, araçlardan inerek, yaya olarak yola devam etti.

"Yaşanan sıkıntılardan dolayı özür dileriz"

İş adamı Cesur Çıtak, daha önce aldıkları uçağı bir kafe restoran yapmak üzere taşıdıklarını belirterek, bu operasyonda İstanbullulara yaşattıkları sıkıntılardan dolayı özür diledi. Fly Air'den uçağı aldıklarını ifade eden Çıtak, uçağın ne kadara alındığını söylemek istemedi.

Uçağın yola çıkarılmasıyla birlikte kapatılan yol taşınma işleminin tamamlanmasıyla trafiğe yeniden açıldı.

HABERE YORUM KAT