1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yüksekova’daki STK’lardan Erdoğan’a teşekkür
Yüksekova’daki STK’lardan Erdoğan’a teşekkür

Yüksekova’daki STK’lardan Erdoğan’a teşekkür

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Yüksekova'nın il statüsüne kavuşacak olmasından dolayı Cumhurbaşkanı...

A+A-

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Yüksekova'nın il statüsüne kavuşacak olmasından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve diğer yetkililere teşekkür ettiler.

Yüksekova Ziraat Odası'nda gerçekleştirilen basın açıklamasına Ziraat Odası Başkanı Adnan Onay, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Özdemir, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yavuz Özcan ile Hakkari Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Tekin katıldı. Sivil toplum kuruluşları adına gazetecilere açıklama yapan Yüksekova Ziraat Odası Başkanı Adnan Onay, Yüksekova'nın uzun yıllardır il olmayı hak ettiğini ve ilçenin il yapılması için atılan adımlar nedeniyle minnettar olduklarını vurguladı. Söz konusu tasarının TBMM'ye sunulmasının çok isabetli bir iş olduğunu aktaran Onay, "Sayın Cumhurbaşkanımıza saygımızı sunuyoruz. Çok iyi bir tespit yapmışlar. Yüzyıl önce vilayet olması gereken bir yerin yeniden düşünülerek vilayet yapılması Sayın Cumhurbaşkanımızın katkılarıyla olmuştur. Kendilerine çok müteşekkiriz. Yüksekova bugünden itibaren vilayettir. İnşallah yakında valimiz de gelecek. Yüksekova'nın son kaymakamı olan İbrahim Çenet'e de ilçeye olan katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yüksekova Türkiye'nin 33 vilayetinden daha büyük bir yerdir. Yüksekova'da ticaret, gümrük kapısı, havaalanının varlığı ve üniversitenin gelişi ile tarıma dayalı sanayinin oluşu kendini daha gösterecektir" dedi.

İlçenin il yapılması ile birlikte ilçede fabrikaların açılacağını kaydeden Onay, "Onun dışında Yüksekova'nın madenleri kendisini gösterecek. Burası vilayet olduğu zaman görünümü değişecek ve büyük bir şehir haline gelecektir. Ortadoğu'nun en önemli merkezlerinden birisi Yüksekova'dır. İleri de belki uluslar arası havaalanı yapılır ve Uzakdoğu'ya kadar uçuşlar yapılabilecek. Biz barış içerisinde bu ülkede yaşamak isteyen insanlarız. Hepimizin çocuklarına miras olarak kalacaktır. Kendilerine hürmetler ve saygılar sunuyoruz" şeklinde konuştu.

Onay, sözlerinin sonunda darbe girişimine de tepki gösterdi.

Yüksekova’daki STK’lardan Erdoğan’a teşekkür

HABERE YORUM KAT