1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Zabıtadan sıkı denetim
Zabıtadan sıkı denetim

Zabıtadan sıkı denetim

Hz. Mevlana'nın 743. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma törenleri dolayısıyla Konya'ya gelecek misafirler için şehir merkezinde hizmet veren lokanta ve oteller Karatay Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince denetlendi.

A+A-

Kurallara uymayan işletmelere ceza

743. Şeb-i Arus törenleri için şehre gelecek yerli ve yabancı turistlerin rahat bir şekilde konaklamaları ve kaliteli bir misafirlik geçirmeleri için Karatay Belediyesi Zabıta ekipleri, ilçe genelinde denetimlerini sıklaştırdı. Denetimlerini titizlikle sürdüren Zabıta ekipleri belirtilen kurallara uymayan işyerlerine gerekli cezai yaptırımları uyguluyor. 

Başkan Hançerli: Üzerimize düşeni yapacağız

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; "Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin ölümünün 743. yıldönümü kapsamında gerçekleştirilecek anma törenleri, 7-17 Aralık 2016 tarihleri arasında “Birlik Vakti” ana temasıyla icra ediliyor. Bizler de Belediye olarak bu temayı bütün hizmetlerimizde esas aldık. İşletmelerimiz yönetmelikler çerçevesinde hareket ettiği sürece birlik bozulmayacaktır. Hz. Mevlana'nın şehrine gelen ziyaretçilerimize misafirperverliğimizi kusursuzca göstermek istiyoruz.  Şeb-i Arus törenlerinin sorunsuz  ve Hz. Pir’e yakışır şekilde geçmesi için belediye olarak üzerimize düşeni layıkıyla yapmaya çalışacağız"  dedi. Denetimler Karatay Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince, hizmet kalitesinin devam etmesi amacı ile sürecek.

HABERE YORUM KAT