1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Zarok TV’nin kapatılması FETÖ’nün kumpası çıktı
Zarok TV’nin kapatılması FETÖ’nün kumpası çıktı

Zarok TV’nin kapatılması FETÖ’nün kumpası çıktı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün, sahibi olduğu Irmak TV ve Yumurcak TV’nin kapatılmasından sonra frekans talep ettiği Zarok TV’nden aldığı olumsuz yanıt üzerine Kürtçe çizgi film yayını yapan kanalın yayınını durdurduğu ortaya çıktı.

A+A-

Zarok TV- Digisat Dijital Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Behçet Sevim, Zarok TV’nin yayınlarının durdurulmasının arkasında FETÖ’nün Türkiye’yi zor durumda bırakma planının olduğunu söyledi. Sevim, “Amaçları bir taşla iki kuş vurmaktı” dedi. 

FREKANS ALAMADILAR 

FETÖ’nün daha önce de Zarok TV’yi kapatmaya kalkıştığını belirten Sevim, “ Örgütün Pensilvanya’da yaşayan firari bilişimcisi Nurettin Eygören bizi aradı, Yumurcak TV ve Irmak TV yöneticisi olduğunu söyledi. Bir hafta içinde şirketimize geldi. Kendisinin RTÜK tarafından gönderildiğini ve kapanan iki kapatılan iki kanalın bize ait platformlarda yayına sokmak istediklerini iletti” diye konuştu. Eygören’e devlet tarafından yayınları durdurulan kanallara platformlarında yer veremeyeceklerini söylediğini anlatan Behçet Sevim, “Bunu ifade etmemizden hemen sonra RTÜK tarafından şirketimizin kapatılmasına yönelik çalışmalar başlatıldı. Birkaç gün izinsiz yayın yaptığımız gerekçesiyle lisansımıza iptal yoluna gidildi. Ancak konu edilen yayınlar izinleri alınmış yayınlardı. Bu oyun tutmayınca bu kez FETÖ üyesi olmakla suçlanan biriyle ilişkimiz olduğunu iddia ettiler. Bahsettikleri kişi ile de hiçbir ilgimiz olmadığını ispatlamış durumdayız. Çünkü o isim RTÜK’te ve bizim olağan evrak teslimi dışında hiçbir hareketliliğimiz söz konusu değil” ifadelerini kullandı. Yapılan müraacat sonucu çocuk kanalı Zarok TV’nin yayını yeniden açıldı.

STAR

Etiketler :

HABERE YORUM KAT