1. HABERLER

  2. SPOR

  3. "Zorlu değil hem de çok zorlu bir periyot başlayacak"
"Zorlu değil hem de çok zorlu bir periyot başlayacak"

"Zorlu değil hem de çok zorlu bir periyot başlayacak"

Konyaspor'un 1-0 kazandığı Gençlerbirliği maçı sonrası açıklamalarda bulunan Kocaman, geçen sezonki en büyük özellikleri olan takım savunması ve kazanma alışkanlığını elde etmenin geri geldiğini görmeye başladıklarını söyledi.

A+A-

Atiker Konyaspor'un 1-0 kazandığı Gençlerbirliği özel maçını değerlendiren Aykut Kocaman, "Önce Gençlerbirliği'ne teşekkür ediyoruz. Bizi kabul ettikleri  için. İki takım adına da milli takım arasındaki boş haftayı iyi değerlendirdiklerini düşündüğüm bir müsabakaydı. Oyun adına bizim tarafımızdan bakılırsa; en önemli tarafı bizim geçen sezonki en büyük özelliğimiz olan takım savunmasını iyi yapmak ve gol yemeden bitirdiğimiz pekçok maç vardı. Son haftalarda nispeten biraz daha buralara gider gibi olduğumuzu gördüğümüzü söylemek yanıltıcı olmaz. Bu durum Gençlerbirliği maçına bakıldığında nispeten iyiydi. İlk yarısı genel anlamda dengeli geçen bir oyundu. Ama öne geçmeyi başardık. Geçlerbirliği ikinci yarı doğal olarak biraz daha oyunu öne itmeye çalıştı. Biz önde çok fazla top tutamayınca oyun biraz daha bizim sahamızda fazla oynandı. Yakaladıkları 1-2 pozisyonu değerlendiremeyince adı üstünde hazırlık karşılaşması olmasına rağmen kazanma alışkanlığını edinme adına kazanmak güzeldi. Bu özelliğimizi bu sene biraz da olsa yitirmiştik. Bu anlamda bize çok fazla katkısının olduğunu düşünüyorum" şeklinde görüş belirtti.

Teknik Direktör Aykut Kocaman, "Zorlu değil hem de çok zorlu bir periyot başlayacak" derken sözlerine şöyle devam etti:

"Türkiye liginde son derece güçlü rakipler Medipol Başakşehir, Fenerbahçe ve Bursaspor ile arka arkaya gelen maçlar, arada da iki tane Braga maçı. Yapacak birşey yok. Bu şikayet edilecek de bir durum değil. Tam tersi son derece mutluluk ve heyecan verici bir durum. Tabiki sıkıntıları da olacak. Arada istemediğimiz sonuçlarda olacak. Bu tabiki de istemediğimiz bir şey. Ama bu zorluklarından altından kalkmayı başarabilirsek o zaman Konyaspor gerçekten güçlendi olacak. Bu da denemeden olmuyor. Bunu deneyeceğiz. Önümüzdeki periyot ilk yarının en zorlu periyodu olarak gözüküyor. Bu periyodu birşeyler öğrenmeye ve birşeyler anlamaya çalışarak ve yapabilirsek bu maçların tamamını kazanmaya çalışarak geçirmek istiyoruz..."

HABERE YORUM KAT