1. HABERLER

  2. KONYA

  3. “100 bin ziyaretçi bekliyoruz”
“100 bin ziyaretçi bekliyoruz”

“100 bin ziyaretçi bekliyoruz”

KONSİAD’ın İstanbul Yenikapı etkinlik alanında 12 -15 Aralık 2019 tarihleri arasında bu yıl 5.'sini düzenleyeceği “Konya Tanıtım Günleri” etkinliği öncesi gerçekleştirdiği basın toplantısında etkinlik ile ilgili bilgi verildi.

A+A-

KONSİAD’ın İstanbul Yenikapı etkinlik alanında 12 -15 Aralık 2019 tarihleri arasında bu yıl 5.'sini düzenleyeceği “Konya Tanıtım Günleri” etkinliği öncesi gerçekleştirdiği basın toplantısına; KONSİAD Genel Başkanı Kemal Çelik, KONSİAD Genel Başkan Yardımcıları, KONSİAD Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın, yönetim kurulu üyeleri ile diğer illerin şube başkanları katıldı. KONSİAD Genel Başkanı Kemal Çelik, dernek faaliyetleri ve düzenlenecek etkinlik ile ilgili bilgiler verdi. Genel Başkan Kemal Çelik, KONSİAD’ı 2009 yılında kurulduklarını hatırlatarak, bu yıl 10. senelerini doldurduklarını söyledi. 4 şube ve 2 yurtdışı temsilciliklerinin hizmet verdiğini aktaran Çelik, sadece İstanbul'un değil, Türkiye'nin en geniş ve faal hemşehri derneği olma özelliğine sahip olduklarını da kaydetti.

“DOLU DOLU BİR ORGANİZASYON OLACAK”

Konya’yı temsil etmenin gururunu yaşadıklarını ifade eden Çelik, “Bu kapsamda İstanbul Yenikapı etkinlik alanında 5.'sini düzenleyeceğimiz Konya Tanıtım Günleri etkinliğimiz 12-15 Aralık 2019 tarihleri arasında İstanbul ve çevre illerde yaşayan Konyalı ve İstanbullu hemşerilerimizi Konyamızın tarihi, kültürü ve yöresel ürünleriyle dolu dolu bir organizasyonda buluşturacağız. Gelenek ve göreneklerimizin yaşatılabilmesi, kültürler arası alışverişin olabilmesi ve öz değerlere sahip çıkılabilmesi adına yaptığımız bu etkinliğin bu yıl daha heyecanlı olacağını öngörüyoruz. Tanıtım günlerine 100 bin ziyaretçi bekliyoruz.”

100-bin-ziyaretci-bekliyoruz-1.JPG

GELİRLER KONYASPOR’A AKTARILACAK

Etkinlik alanında kurulacak olan kurumsal alanda Valilik, Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve kurumsal firmaların da yer alacağının vurgusunu yapan KONSİAD Genel Başkanı Kemal Çelik, “Yöresel alanda Konya’mıza özgü ürünlerimiz yer alacaktır. Hazır gıda alanımızda ise Konya’mızın sevilen mutfağı yer alacaktır. Buradaki amacımız İstanbul'da yaşayan hemşerilerimizin birlik ve beraberlik duygusunu artırıp, STK'larla birlikte Konya kültürünü tanıtım ve temsil edeceğiz. Daha önce de bildirdiğimiz üzere buradan gelecek geliri İttifak Holding Konyaspor’umuza aktaracağız” şeklinde konuştu.

•AHMET ERGAN / YENİ HABER GAZETESİ

Etiketler :

HABERE YORUM KAT