2021 yılının en iyi sohbet ruletleri

2021 yılının en iyi sohbet ruletleri

Yayınlanma:
Güncelleme: 25 Mart 2021 20:04
2021 yılının en iyi sohbet ruletleri

 

İnternette iletişim, milyonlarca, hatta milyarlarca çağdaşınakranın hayatının ayrılmaz bir parçası haline geldi. Ve bunun mantıklı bir şey çünkü Web üzerindeki iletişim gerçek hayatta olduğundan daha rahat, daha hızlı ve daha çeşitli. Ve çevrimiçi tanıdıklar çemberi çok daha hızlı genişletilebilir.

2021'de anonim sohbet ruleti, çevrimiçi arkadaşlık alanında gerçek bir zirveye ulaştı. Koronavirüs salgını nedeniyle 2020 yılında kitlelerini aktif olarak büyütmeye başladılar. Ve 2021’de bu trend değişmedi. Örneğin, 2019'un sonunda Omegle görüntülü sohbet sitesinde yaklaşık 12-15 bin kişi çevrimiçi olduğunu söylersek, o zaman 2021 baharında — 30 binden fazla kişi çevrimiçi diyebiliriz. Aradaki fark iki katından fazla. Diğer sohbet ruletlerindeki tablo da yaklaşık olarak aynıdır.

Chat rulet neden yeniden trend halinde?

Bu soru birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Sonuçta, anonim görüntülü sohbet formatı 2009 yılından beri mevcuttur. Ancak şu anda popülerliği hızla artmıştır. Bu neden böyle? Birkaç neden sayabiliriz:

  1. COVID-19 ve bireysel tecrit. Zamanının çoğunu evde geçirmek zorunda kalan insanlar, başkalarıyla bağlantı kurmak ve yalnızlıkla mücadele etmek için fırsatlar arar. Ve görüntülü sohbetler bu yönden en hızlı flört aracıdır.
  2. Arkadaşlık sitelerine karşı önyargı. Şu bir gerçektir ki herkes tanışma sitelerine kayıt olmak ve tanışmak istemiyor. Sonuçta, herkes bir çift aramıyor, birçok kişi yeterince sıradan bir etkileşimde bulunmuyor. Ve tanışma siteleri ilişki kurmanıza yardımcı olmaya yöneliktir. Buna, tanışma siteleri hakkında söylenemeyen sohbet ruletlerinin anonimliğini ve gizliliğini de ekleyebilirsiniz.
  3. Kolaylık ve çalışma hızı. Sohbet ruleti, herhangi bir konuda hızlı iletişim için ideal bir platformdur. Kaydolmanıza, bir profil doldurmanıza, fotoğraf yüklemenize vs. gerek yoktur. Sadece siteyi ziyaret edin, birkaç tıklama yapın ve birkaç saniye sonra rastgele bir kullanıcıyla iletişim kuruyorsunuz. Oldukça konforlu. 

İnsanların büyük çoğunluğu, herhangi bir konuda basit, göze çarpmayan iletişim için görüntülü sohbetler kullanıyor. Ama yeni arkadaşlar ve hatta aşklarını arayanlar da var. Bu konuda görüntülü sohbetler genellikle oldukça başarılıdır.

2021 yılının en popüler sohbet ruletleri

Sohbet rulet formatı 2009'dan beri mevcuttur. O zamandan beri bu tür düzinelerce ve hatta yüzlerce site halihazırda mevcuttur. Elbette hepsi popüler olmadı ve kullanıcılarına uygun bir iletişim biçimi sunmadı.

Yıllar içinde, anonim görüntülü sohbetler arasında geniş bir lider listesi oluştu. Ve 2021'de popülariteleri daha da arttı. Daha fazla uzatmadan, modern İnternet'teki en iyi sohbet ruletlerini tanımanızı öneririz.

Omegle

Bu görüntülü sohbetin tanıtıma ihtiyacı yoktur. Omegle, tarihteki ilk sohbet ruletidir. Dil filtresi, ilgi alanlarına göre arama, üniversite öğrencileri için ayrı bir sohbet ve ayrıca kısıtlama olmaksızın iletişim için denetim altında olmayan ayrı bir bölüm var. Site, aralarında en  işlevsel olanı olmasa da zaman ve milyonlarca kullanıcı tarafından kanıtlanmıştır.

ChatRoulette

Bu sohbet ruleti, sadece altı ay sonra ortaya çıktığı için Omegle'nin ana alternatifi olarak adlandırılır. Site uzun bir süre kötü bir denetime sahipti. Ancak 2020'de nihayet bu konuya daha fazla ilgi gösterildi. Ayrıca, uygunsuz içeriği ortadan kaldırmaya yardımcı olan yapay zeka tanıtıldı. ChatRoulette şimdi rönesansını yaşıyor.

Ome TV

Bir başka popüler sohbet ruleti. En uygun partnerleri araması temelinde, cinsiyetinizi ve ülkenizi belirtmenize olanak tanır. Ek olarak, Ome TV, metin mesajları için otomatik çeviri özelliğine sahiptir. Yabancılar ile iletişim kurarken oldukça kullanışlıdır. Ve bir şey daha — iOS ve Android için resmi uygulamaları mevcuttur.

CooMeet

Kızlarla tanışmak isteyen erkekler için mükemmel bir seçim. Bağlantı yalnızca karşı cinsle gerçekleşir ve her kız, sitedeki verileri onaylamanın zorunlu aşamasından geçer. Bu yüzden, sahte hesaplar ve benzeri yoktur. Oldukça uygun bir chat rulet.

ChatRandom

Cinsiyet ve coğrafi filtrelere ek olarak, birkaç katılımcı için sohbet odaları, eşcinsel sohbet ve kızlarla ayrı bir ücretli sohbet içeren işlevsel bir sohbet ruleti. Ayrıca, partnerleri daha hassas bir şekilde aramak amacıyla ilgi alanlarınızı girmek için bir alan da mevcuttur.

Funyo

Esasen, bu sadece bir yan sitedir. Kullanıcıları ChatRandom sayfasına yönlendirir ve yeni bir şey sunmaz. Yine de Funyo binlerce kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Yine de bu pek mantıklı değildir.

ChatAlternative

Ome TV sohbet ruletinin neredeyse eksiksiz bir kopyası. Tasarımda kısmen farklılık gösterirken işlevsellik neredeyse aynıdır. Aynı şekilde cinsiyetinizi ve ülkenizi belirtirsiniz, ardından sohbet ruleti sizin için partner aramaya başlar. İletişim kolaylığı için iOS ve Android mobil işletim sistemleri için resmi uygulamaları kullanabilirsiniz.

Kısa bir özet

Sohbet ruleti modern interneti gerçekten ele geçirdi. Ve şimdi, 2021'de, bu flört ve iletişim formatının popülaritesinde çok büyük bir artış görüyoruz. Anonim görüntülü sohbetler kitlelerini büyütmeye devam edecek mi? Kesinlikle! Dahası, şu anda çevrimiçi iletişim için yeni platformlar var, yeni kullanıcılar çekiyor ve daha fazla rekabet yaratıyor.

Sohbet ruleti, tanıdık çevrenizi önemli ölçüde genişletmenize, yeni arkadaşlar bulmanıza ve sevginizi bulmanıza olanak tanıyan gerçekten kullanışlı bir formattır. Birçok yönden, tanışma sitelerinden ve diğer çevrimiçi platformlardan çok daha kullanışlıdırlar. Ve işlevselliğin genişletilmesi, gelişmiş denetleme ve partnerleri bulmak için yeni algoritmaların getirilmesi, görüntülü sohbetleri modern kullanıcılar için daha da ilginç platformlar haline getiriyor.