2021’de Okunacak En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

2021’de Okunacak En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

Yayınlanma:
Güncelleme: 11 Ağustos 2021 12:55
2021’de Okunacak En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

 

Dünya üzerinde milyarlarca insan var. Ülkemizde milyonlarca insan aynı amaç için yaşıyor. Bir diğerini geçmek için kendisini sürekli olarak geliştiriyor. Koşmayı daha iyi bilen diğerlerinin önüne geçiyor. Bu konuda ilgi alanınıza göre çeşitlilik gösteriyor. Bunun için en ilgi çekici kişisel gelişiminizi tamamlamak oluyor.

Hayat bunu size çok zor yoldan öğrenme şansı sunuyor. Ancak bu dönemde insanlar çok daha kırılgan oldukları için bu zorluklar karşısında deneyim sahibi olmak yerine mücadeleyi tamamen bırakabiliyorlar. Bunun için yapmanız gerekense kişisel gelişim kitaplarına odaklanmak olacaktır. Bu kitapların içerisinde sizleri teşvik edecek, yapmanız gerekenler konusunda size yol gösterecek paylaşımları bulabileceksiniz.

2021 yılında en çok ilgi çeken ve milyonlarca insan tarafından okunan, sayısız baskı yapan bu kitaplar arasında en ilgi çekici olanları sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Parimatch tarzı milyonlarca insanı bir araya getiren siteler yapmak, farklı iş kollarında başarıya ulaşmak ve etrafınızda ki insanlara liderlik yapmak adına bu kitapları okumanız daha doğru olacaktır.

2021’in En İlgi Çekici Kişisel Gelişim Kitapları

Kendinizi geliştirmek, olaylara karşı daha sakin olmak ve rakip olarak gördüğünüz kişilerin önüne geçmek için yapmanız gerekenleri anlamak için bu kitapları okumayı tercih edebilirsiniz. Bunların arasında 2021 yılında tercih edebileceklerinizden bazıları aşağıda ki gibidir.

  • Var mısın? & Güçlü Bir Yaşam İçin Öneriler

Doğan Cüceloğlu hem kariyeri hem de anlattıkları ile her zaman ilgi uyandıran bir isim oldu. Bu bilgilerinin tamamını toplamış olduğu “Güçlü Bir Yaşam İçin Öneriler” isimli kitabında gerekli bilgileri sunuyor. Sizde bu kitabın içerisinde bulacaklarınızla hem hayatı hem de kendinizi keşfedecek çok özel detaylara sahip olabilirsiniz.

  • Bir Ömür Nasıl Yaşanır? & Hayatta Doğru Seçimler İçin Öneriler

İlber Ortaylı herkesin yakından tanıdığı ve alanı tarih olan bir isimdir. Profesör Doktor unvanlarına sahip olan başarılı akademisyen bu kitabında insanlara başarılı bir hayatı nasıl yaşayacaklarını aynı zamanda hayatın kırılma noktalarında nasıl doğru seçimler yapabilecekleri hakkında bu zamana kadar ki deneyimlerini aktarıyor.

  • İrade Terbiyecisi

1895 yılında L'Éducation de la Volonté orijinal adıyla yayınlanan dilimize “İrade Terbiyecisi” olarak çene kişisel gelişim kitabı 2021’in en ilgi çekici seçenekleri arasında yer alıyor. Günümüzde ki birçok ünlü yazar, edebiyatçı ve akademisyenin hakkında fikir sahibi olduğu bu kitap insanların en çok zorlandıkları rakibi olan iradelerine karşı nasıl bir duruş sergilemeleri gerektiği hakkında detaylar içeriyor.

  • Beden Dili

Sadece duruşunuz ile karşınızda ki insanı ikna etme şansına sahip olabilirsiniz. Bunun için beden dili hakkında gerekli bilgilere sahip olmalısınız Joe Navarro bu konuda yazmış olduğu kitap ile iş hayatında ve normal hayatın içerisinde rakiplerini ikna etmek ve etrafında ki insanları etkilemek isteyen insanlara çok değerli bilgiler sunuyor. Sadece etkilemek değil aynı zamanda karşınızda ki insanları anlamanız açısından da büyük bir katkı sağlıyor.

  • Duygusal Zeka  Neden IQ’dan Daha Önemli

Daniel Goleman kişisel gelişime çok farklı bir açıdan bakıyor. Genelde insanlar aralarında sıralanırken IQ yani zekaları ile ölçülüp sıralanıyor. Tabi bunun doğru olmadığını bu kitabı okuduğunuzda sizde fark edeceksiniz. Duygusal zekayı EQ olarak tanımlayan bilim adamı bu konuda insanların dikkat etmeleri gereken noktalar, dürtüyü frenleme, azim, öz bilinç ve daha sayısız konu hakkında zekanın yetersiz kaldığını gösterecek bilgileri paylaşıyor.

  • Evrenden Torpilim Var

Aykut Oğut 300’e yakın baskısının yapıldığı “Evrenden Torpilim var, İstemek Olmanın Yarısıdır” isimli kitabında sizleri bir işe başlamak için nasıl teşvik edebileceğiniz hakkında değerli paylaşımlar yapıyor.

Onlarca kilo veren, yabancı bir ülkede çantasını kaybeden, hiç kimse ile konuşamadığı bir şehirde kaybolup kaybolmadığınızı soruyor. Ardından 70 kilo vererek çok fit bir hale geldiğini, yabancı bir filmde yönetmenlik yaptığını e bunların hepsini kendisi olduğu için başardığını okuyucularına aktarıyor. 2021 yılının ve son yılların en çok satan kişisel gelişim kitabi olarak raflarda her zaman yerini almayı başarıyor.

  • Outliers – Bazı İnsanlar Neden Daha Başarılı Olur?

Malcolm Gladwell kişisel gelişim konusunda farklı bir bakış açısı getiriyor. Birçok başarı insanın mutlaka arkasında bir hikayesi vardır. Ya hayatı boyunca çalışmıştır veya birçok zorluğa göğüs germeyi başarmıştır. Bu insanların birçoğunu her detayları ile bizler biliyoruz.

Bilmediklerimiz ve aslında çok başarılı olmalarına rağmen insanlar tarafından göz ardı edilen isimlerin hikayelerini bu kitapta öğreniyoruz. Kendinizi farklı bir açıdan görmek ve aslında başarılı olmak için gerekli iradeye sahip olduğunuzu anlamak için bu kitabı okumanızda fayda var.

  • Ferrari’sini Satan Bilge

İlk çıktığı andan itibaren milyonlarca insanı etkisi altına alan Robin Sharma’ya ait “Ferrari’sini Satan Bilgi” isimli kitap, insanın hayatının sonuna gelip geriye baktığında nasıl memnun olacağı bir hayat yaşaması gerektiği konusunda ona yol gösterici birçok detayı içeriyor. 2021 yılının ve 21. yüzyılın en önemli kişisel gelişim kitapları arasında yerini her zaman korumayı başarıyor.

  • Asla Yalnız Yeme

Keith Ferrazzi yazmış olduğu “Asla Yalnız Yeme” isimli kitabında yalnız başına yeme diyerek aslında insanlardan uzaklaşarak başarıya ulaşamayacağımızı bizlere anlatıyor. Ne yaparsak yapalım mutlaka etrafımızda farklı bir bakış açısı getiren birilerinin olması gerektiğine vurgu yapıyor.

Bir insan sadece tek bir hayatı yaşar ve deneyimler, ancak 10 insan için birçok alternatif vardır. Bunların tek bir havuzda toplanıp, doğru şekilde paylaşılıp, değerlendirilmesi ortaya çok değerli bilgilerin çıkmasına yardımcı olacaktır. Bunun için de size değer katacak insanları etrafınıza toplamaya odaklanmanızı ve bunu seçerken kendinizi de geliştirmiş olacağınızın altını özellikle çiziyor.