1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Akademi’de, YKS’ de kitlesel başarı
Akademi’de, YKS’ de kitlesel başarı

Akademi’de, YKS’ de kitlesel başarı

Özel Konya Selçuklu Akademi Anadolu Lisesi öğrencilerinden Seyit Ahmet Anlaş YKS Sayısal’ da, Türkiye 551.si olurken, diğer öğrencilerde YKS’ de başarı elde etti.

A+A-

Özel Konya Selçuklu Akademi Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Yeleğen, “Türkiye’nin en ilgili okullarından birisi olan okulumuzdan, Türkiye derecesinin çıkmasından dolayı çok mutlu olduğumuzu özellikle belirtmek isterim. Öğrencilerimizden Seyit Ahmet Anlaş YKS Sayısal ’da Türkiye 551.si olurken, diğer öğrencilerimizin de yine YKS’ de başarılı olması ve dereceye girmeleriyle de kitlesel başarıda iyi bir yere geldik.  Bu başarının sağlanmasında emeği geçen ailelerimize, öğretmenlerimize, rehberlik servisimize çok teşekkür ederim. Pandemi ile geçen bu sınav yılında öğrencilerimizi çok sıkı takip ederek, doğru sınav analizleri yaparak doğru ödevlendirme anlayışıyla öğrencilerimizin sınavlardaki başarısı ve sıralamasının değişmesine çok katkıda bulunduğumuzu düşünüyorum. Bu öğrencilerimizin neden Akademi’yi tercih edelim demesinde sınıf etütlerinin, bire bir etütlerin, sınıf koçluk hizmetinin, rehberlik servisinin düzenli ödev kontrol sistemiyle hareket etmesiyle Doğru Tercih, Doğru Sonuç alınmasında etkili oldu. Öğrencilerimizi akademik açıdan doğru bir sistem üzerinden yönetip, deneyimli ve alanında uzman öğretmen kadromuzla buluşturarak başarıyı taçlandırdık. Diğer taraftan öğrencilerimizin bu başarısında ekip çalışması, disiplin ve velilerimizin katkısı büyüktür. Emeği geçen herkese teşekkür ederek, öğrencilerimizi de kutluyorum. Bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

yskde-turkiye-derecelerine-giren-ogrencilerle-birlikte.jpg

Konya’da eğitimin çıtasını yükseklere çıkarma amacındayız

Özel Konya Selçuklu Akademi Anadolu Lisesi olarak Konya’da eğitimin çıtasını yükseklere çıkarma amacında olduklarını kaydeden Mustafa Yeleğen, “Konya’da özel eğitim sektöründe 2015 yılında beri hizmet veren okul olarak amacımız, Konya’da eğitimin kalitesini arttırarak, çıtasını yükseklere çıkarmak olmuştur. Bunun yanında profesyonel ve uzman kadromuzla, dünya vatandaşı olabilecek becerileri kazanmış, milli ve manevi değerlere bağlı, ezberden öte özümseyerek öğrenen, bilgiyi kullanan, sanat, spor, bilim gibi alanlarla ilgili çalışmalarda başarılı olan, birikimi yüksek, özgür düşünen ve düşündüklerini açıkça ifade edebilen, uluslararası bir vizyonla etkin bir şekilde yabancı dil becerisine sahip, geleceğin liderlerini yetiştirmek temel gayemiz oldu. Bu gayemizi eğitim bilimlerinin temel ilkelerine inanmış ve bunları beceri haline getirmiş öğretmenlerimizin oluşturduğu çağdaş ve tüm altyapısı sağlanmış öğrenme ortamlarında gerçekleştiriyoruz. Dünyamız, ülkemiz ve Konya’mızı geleceğe taşımaya ve geleceği inşa etmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT