Akaryakıta bayramda çifte büyük indirim! İşte Konya'da güncel fiyatlar

Brent petrol fiyatlarında dalgalanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. Ramazan Bayramının ilk günü (21 Nisan) itibarıyla benzin grubunda 1 lira 21 kuruş, motorine 91 kuruş indirim geliyor.

Yayınlanma:
Akaryakıta bayramda çifte büyük indirim! İşte Konya'da güncel fiyatlar

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.

AKARYAKITA ÇİFTE İNDİRİM

21 Nisan itibariyle benzin grubunda 1 lira 21 kuruş, motorine ise 91 kuruş indirim geliyor.

Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına göre;

İstanbul'da motorin litre fiyatı 21.09 liradan satılıyor.

Benzinin litresi ise ortalama 22.46 liradan satılıyor.

KONYA'DA GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

Konya'da bugün itibarıyla güncel akaryakıt fiyatları şu şekilde:

Benzinin litresi 23,28 TL
Motorinin litresi 22,04 TL
LPG'nin litresi 10,77 TL

PETROLDE DÜŞÜŞ SÜRÜYOR

Petrol fiyatları son 4 günde 3. kez düşüşte. Brent petrolün varil fiyatı dün yüzde 2 düşüşle kapanmasının ardından bugün de yüzde 1’den fazla düşerek 83 doların altına geriledi.

Fed’in Bej Kitap raporunda ABD ekonomisinin son haftalarda duraksadığı belirtildi. Bu durum enerji talebine yönelik görünümün kötüleşmesine neden oluyor. Dolardaki son yükseliş de emtiaları olumsuz etkiliyor.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye'de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken; Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunuyor.

Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük Dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.

Etiketler :