Akaryakıtta bir indirim daha! Konya'da güncel akaryakıt fiyatları

Araç sahiplerini ilgilendiren indirim gelişmesi... Bugün akaryakıt litre fiyatlarında indirim ya da zam var mı? 3 Şubat 2023 benzin motorin (mazot) fiyatları ne kadar, güncel akaryakıt fiyatları kaç TL? Benzin litre fiyatı ve motorin litre fiyatı kaç para, dizel yakıt ne kadar oldu? Konya'daki güncel fiyatlar ne? İşte detaylar...
Akaryakıtta bir indirim daha! Konya'da güncel akaryakıt fiyatları

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalganlanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor.

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.

BENZİN VE MOTORİNDE İNDİRİM VAR MI?

Motorinde dünün ardından bugün de indirim gelirken LPG ise zamlanmıştı. Öte yandan motorin grubunda bu geceden geçerli olmak üzere 68 kuruşluk bir indirim daha bekleniyor.

Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına göre; İstanbul'da motorin litre fiyatı 21,82 liradan satılıyor. Motorine 65 kuruş indirim geldi. Benzinin litresi ise ortalama 21.14 TL'den satılıyor. Fiyatı 1,07 lira artan otogaz ise 11.99 TL'den satılıyor.

KONYA'DA GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

Konya'da akaryakıtların güncel litre fiyatları şöyle:

Benzin: 21.77 TL

Motorin: 22,57 TL

Otogaz (LPG): 12,35 TL

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye'de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken; Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunuyor.

Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük Dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.

Kaynak:HABER MERKEZİ

Etiketler :