1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Alaboyun: ‘Hiçbir partinin kurucu listesinde değilim’
Alaboyun: ‘Hiçbir partinin kurucu listesinde değilim’

Alaboyun: ‘Hiçbir partinin kurucu listesinde değilim’

Bera Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Alaboyun yeni kurulması planlanan partilerde yer aldığına dair yapılan asılsız haberlerle ilgili açıklama yaptı.

A+A-

Bera Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Alaboyun yaptığı yazılı açıklamada;

"02.12.2019 tarihli bazı basın yayın organlarında ismim yeni bir partinin kurucular listesinde anılmaktadır. Daha önce 05.11.2019 tarihli basın duyurusu ile böyle bir haberi yalanlamış olmama rağmen, geçmişteki asılsız haberlerin kopyala yapıştır mantığı ile haber yapıldığı görülmektedir.

Daha önceki açıklamamda da belirttiğim gibi aktif siyasetten sonra Konya’da Bera Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktayım. 4.600 kişinin çalıştığı ve 72.000 kurucu ortağın olduğu Bera Holding’in sorunlarını çözmeye odaklanmış durumdayım. Bilindiği üzere aralarında BERA Holdingin de bulunduğu şirketlerin ekonomik faaliyetlerinin devamını sağlıklı bir şekilde sürdürmesini sağlayan yasal düzenleme Meclisten geçmiştir. Bu konuda bize güçlü desteklerini veren Sayın Cumhurbaşkanımıza şükran ve minnet borçluyuz. Bu bağlamda bu düzenlemeye katkı sağlayan iktidar ve muhalefet milletvekillerimizin tamamına saygılarımızı ve teşekkürlerimizi sunarız. Bundan sonra bize düşen görev; holdingin sorunlarını hızlı bir şekilde çözmek, ortaklarımızın menfaatini korumak, çalışanlarımızın istihdamını daim kılmak ve yeni istihdam alanları oluşturmaktır. Bu yoğunluk ve sorumluluk içerisinde aktif siyaseti düşünmediğim gibi hiç bir partinin kurucu listesinde yer almam da söz konusu değildir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur." dedi.

 

HABERE YORUM KAT