Ali Şener’in Farklı Kimlikleri

Ali Şener’in Farklı Kimlikleri

Ali Şener’in Farklı Kimlikleri

 

Ali Şener, kurucusu olduğu Ataşehir Tattoo Art sayesinde tanınıyor. Fakat herkesin birbirinden çok farklı yönleri aynı anda bünyesinde barındırabileceği, karşılaştığımız pek çok örnekte olduğu gibi, bilinen bir olgudur.

Sanatçı Olarak Ali Şener

Ali Şener’i, tüm özelliklerinden önce sanatçı olarak tanıyoruz. Herhangi bir sanat dalı ile ilgilenen her kişinin sanatçı olarak adlandırması yaygındır; ancak bu oldukça yanlış bir ifadedir. Ali Şener’in de aralarında bulunduğu nitelikli sanatçılar için hakaret niteliği taşıyabilecek bu söylem umarız ki yakın zamanda son bulur.

screenshot111v.png

Ali Şener’in ortaya koyduğu, dövme sanatının en nadide örneklerini içeren, repertuvarı pek çok alt kola ayrılabilmek ile birlikte; ortak özelliği devinimsel olmasıdır. Açıklamak gerekirse Ali Şener’in üslubu ve sanat anlayışı, eserleri ile birlikte değişime ve daha önemlisi gelişime açıktır.

İş İnsanı Olarak Ali Şener

Ali Şener dövme ve piercing sektörüne oldukça genç bir yaşta giriş yaptı. 1989 yılında dünyaya gelmiş olan Ali Şener ilk kez bir dövme ve piercing stüdyosunda çalışmaya başladığında 14 yaşındaydı.

Ali Şener, Alanya’da giriş yaptığı dövme ve piercing sektöründeki gelişimine 2006 yılında İsveç’in başkenti Stockholm’e taşınarak boyut atlattı. Stockholm’de yaklaşık bir yıl kadar İskandinavya’daki dövme ve piercing sektörü ve piyasası hakkında bilgi edindikten sonra bir stüdyo açtı. Moonlight Body Art ismini verdiği bu stüdyoyu başarı ile yaklaşık beş yıl süresince işletti. Ardından, 2011 yılında, Türkiye’ye geri dönüş kararı aldı.

Ali Şener, Türkiye’ye dönmesi yönündeki kararı almasına sebep olan itici gücün vatan hasreti olduğunu dile getirmişti bir söyleşisinde. Nitekim bu hasrete dayanamamış olacak ki, refah seviyesi en yüksek ülkelerden biri olan İsveç’ten, orada sıfırdan kurduğu hayatını ve işini bırakarak, ayrıldı.

Ali Şener, Türkiye’ye döndüğünde İstanbul’da Ataşehir Tattoo Art isimli bir dövme ve piercing stüdyosu daha kurdu. Kurduğu bu stüdyo, Türkiye’de Dünya standartlarında hizmet verebilen sayılı stüdyodan biri olarak kazandığı büyük başarıyı hiç teklemeden sürdürüyor.

Ali Şener son olarak Tunuslu iş adamları ile ortaklık kurarak; Tunus’da bir dövme ve piercing stüdyosu daha açmak için kolları sıvadı. 2020 yılında açılış için başlattığı ön çalışmalarda artık sona gelindiği biliniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.