1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Aliyev: Ermenistan'a savaş meydanında cevap vereceğiz
Aliyev: Ermenistan'a savaş meydanında cevap vereceğiz

Aliyev: Ermenistan'a savaş meydanında cevap vereceğiz

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Ermenistan'ın sivillere yönelik saldırısıyla ilgili, "Biz hiçbir zaman sivillere saldırmayacağız. Ermenistan'a savaş meydanında cevap vereceğiz." dedi.

A+A-

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ulusa seslendi. 

Aliyev'in konuşmasından öne çıkanlar: 

"Biz hiçbir zaman sivillere saldırmayacağız"

Bu namert hareketler Azerbaycan halkının iradesini kıramayacak. Biz hiçbir zaman sivillere saldırmayacağız. Ermenistan'a savaş meydanında cevap vereceğiz.

"Ermenistan'a kaçak yollarla silahlar gönderiliyor"

Azerbaycan ordusu, operasyonlarda Ermenistan ordusuna ait çok sayıda silah ve mühimmatı imha etti. Bugüne kadar imha edilen ve ele geçiren silahların maliyeti en az 2 milyar dolardır. Fakat yine de silahları var. Sormak gerekir. Onları kim silahlandırıyor? Fakir bir ülkede bu kadar silah ne arıyor? Bugün de onlara kaçak yolla silah gönderiliyor. Biz bu sorulara yanıt istiyoruz.

234 tank imha edildi, 36 tank ele geçirildi. 49 zırhlı piyade aracı imha edildi, 24'ü ele geçirildi. 16 kundağı motorlu top, 190 farklı kalibreli top, 2 Uragan sistemi, 2 Elbrus füze sistemi, 1 Toçka-U füze sistemi, 35 OSA uçaksavar, 2 TOR uçaksavar, 2 S-300 uçaksavar füze sistemi imha edildi. 196 personel taşıyıcı kamyon imha edildi, 98'i ele geçirildi.

"Füzuli şehri işgalcilerden kurtarıldı"

Füzuli şehri işgalcilerden kurtarıldı. 

Fuzuli şehrinde bir tane sağlam bina kalmadı. Dini abidelerimiz söküldü. Her şey talan edildi. Sanki vahşi bir kabile burayı kuşatmış. Biz bütün kentleri yeniden kuracağız. O kentlere hayat vereceğiz. Kurtarılan topraklardan ezan sesi yükselecek. 

"Ermenistan yönetimi suçludur"

Bizim karşımızda hiç kimse duramaz. Çıksın Ermenistan bizim toprağımızdan. Ondan sonra ateşkes olabilir. Ateşkes ilan edildi ondan bir gün geçmedi Gence'yi bombaladılar. Yerleşim yerlerini gece saatlerinde vurdular. Bu insanlığa karşı cinayettir. Kendi isteğinizle topraklarımızı terk edin. Zaten biz onları defedeceğiz. Onların izi bile kalmayacak o topraklarda. Sonuna kadar kovacağız. Bugün muzaffer Azerbaycan ordusu kendi amaçlarına ulaşıyor. Hiçbir güç bizi durduramaz. Hiçbir güç Azerbaycan halkının iradesi önünde dayanamaz. Bunu herkes bilmelidir. Çıksın Ermenistan bizim toprağımızdan. Ondan sonra ateşkes temin edilir. Ateşkesten hemen sonra Gence'yi vurdular. Eğer uluslararası kamuoyu bu suçlar nedeniyle Ermenistan'ı yargılamak istemiyorsa, biz onları yargılayacağız. Biz kendimiz onları cezalandıracağız. Onlar en ağır cezayı hak ediyor. Ermenistan yönetimi suçludur. Biz bu suçluları cezalandıracağız.

HABERE YORUM KAT